Range Rover Sport sterowany smartfonem

Obraz
Źródło zdjęć: © YouTube

Firma JLR zaprezentowała prototyp modelu Range Rover Sport sterowany zdalnie za pomocą dedykowanej aplikacji na smartfona.

Podczas jazdy w trudnym terenie, kierowca będzie mógł wysiąść z samochodu, ocenić sytuację i stojąc na zewnątrz przeprowadzić pojazd przez najtrudniejsze odcinki offroadowe. W tym celu prowadzący wykorzystuje aplikację na smartfona, która pozwala sterować układem kierowniczym, pedałami gazu i hamulca oraz reduktorem.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Twórcy systemu podkreślają również fakt, iż układ zdalnego sterowania sprawdzi się podczas parkowania auta, na przykład w wąskim garażu lub na zatłoczonym parkingu pod supermarketem.

Druga generacja Range Rover Sport zadebiutowała przed dwoma laty na Salonie Samochodowym w Nowym Jorku. Ten 5-drzwiowy SUV jest wytwarzany w fabryce w Solihull (Wielka Brytania) i kosztuje od 332 900 zł brutto.

Źródło: Mototarget.pl

ll/moto.wp.pl

Wybrane dla Ciebie
NIE WYCHODŹ JESZCZE! MAMY COŚ SPECJALNIE DLA CIEBIE