Trwa ładowanie...
d4gv5ap

Rajd Janner: "Kajto" dominuje

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rajd Janner: "Kajto" dominuje
(mat. prasowe)
d4gv5ap

Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran zdominowali pierwszą pętlę Rajdu Janner i wygrali wszystkie trzy pierwsze odcinki specjalne inauguracyjnej rundy Rajdowych Mistrzostw Europy. Po wczorajszym zwyciestwie na odcinku kwalifikacyjnym także w poniedziałek załoga Lotos Rally Team doskonale poradziła sobie w niesamowicie trudnych warunkach panujących na zaśnieżonych i oblodzonych trasach, kończąc pierwszą pętlę zawodów z ponad 30-sekundową przewagą nad Robertem Cosnsanim.

Otwierający zmagania w austriackiej rundzie FIA ERC odcinek Pierbach 1 był prawdziwym sprawdzianem formy zawodników. Kajto i Jarek wygrali go z 6,4-sekundową przewagą unikając błędów, których nie ustrzegli się rywale rywali Polaków. Na kolejnych próbach – Liebenau i St. Oswald – polska załoga konsekwentnie realizowała swoją taktykę, powiększając przewagę w klasyfikacji generalnej rajdu kolejno o 10,1 i 12,1 s. W poniedziałek na zawodników czeka jeszcze siedem odcinków specjalnych, a ostatnia pętla będzie rozgrywana już po zmroku.

Kajetan Kajetanowicz: _ To była dla nas bardzo dobra pętla, utrzymujemy wysoki poziom, mam dobre wyczucie, trzymam się optymalnej linii, więc jesteśmy zadowoleni. Tutejsze odcinki specjalne są fantastyczne. Czasami jedziemy po nich w dużym poślizgu z bardzo wysokimi prędkościami, dochodzącymi nawet do 180 km/h. Układamy samochód bokiem tak, by idealnie mieścić się między tyczkami, które wyznaczają tutaj krawędź drogi. To jest coś niewiarygodnego i dopiero na mecie dociera do mnie jak doskonale czuję się za kierownicą i jak wielką mam frajdę z takiej jazdy. Mamy tu wymarzone warunki, w Polsce rzadko mamy okazję jeździć w podobnych, dlatego nie mieliśmy okazji trenować zbyt wiele na takiej nawierzchni. Chcę pozostać skoncentrowanym i zachować spokój, bo rywalizujemy tu bardzo szybkimi konkurentami, a my nie mamy zbyt wielkiego doświadczenia w takich warunkach. To są długie zawody, więc będziemy chcieli utrzymać ciśnienie do samej mety. _

d4gv5ap

Podziel się opinią

Share

d4gv5ap

d4gv5ap