dm85kpy
dm85kpy
dm85kpy

Zawodnik Orlen Teamu Jakub Przygoński był dziewiąty wśród motocyklistów na 12. etapie 30. Rajdu Dakar z Fiambali do La Rioja o długości 488 km, w tym 223 km odcinka specjalnego. Etap wygrał Francuz Cyril Despres, drugie miejsce zajął lider klasyfikacji generalnej Hiszpan Marc Coma.

Organizatorzy o ponad 30 km skrócili trasę odcinka specjalnego z powodu protestu archeologów obawiających się uszkodzeń stanowisk, na których prowadzone są wykopaliska.

W klasyfikacji generalnej rajdu Przygoński jest na 11. pozycji tracąc do lidera Comy ponad 4 godziny i 20 minut. Jacek Czachor zameldował się na mecie jako 31. zawodnik ze stratą ponad godziny do zwycięzcy. W klasyfikacji generalnej jest 20.

Krzysztof Jarmuż na 12. etapie zajął 29. miejsce i jest na dwa etapy przed końcem rajdu sklasyfikowany na 21. pozycji.

Jadący quadem Rafał Sonik zajął na etapie 8. miejsce i w klasyfikacji generalnej utrzymał 3. miejsce. Liderem jest Czech Josef Machacek.