Trwa ładowanie...

Przejadą 6 100 km na gazie

Przejadą 6 100 km na gazieŹródło: zdjęcie producenta
d3fm6iu
d3fm6iu

W zbliżającym się rajdzie Blue Corridor 2012, który rozpocznie się 8 września w Moskwie, wezmą udział dwie załogi z Polski.

Szlakiem rajdu przejadą reprezentanci stowarzyszenia NGV Polska, Przemysłowego Instytutu Motoryzacji oraz MB Poznań w dwóch furgonach Mercedes-Benz Sprinter NGT. Wezmą oni również udział w konferencjach CNG/LNG w Warszawie, Ostravie, Pradze, Paryżu, Brukseli, Essen i Berlinie.

Ideą rajdu jest promocja wykorzystania gazu ziemnego do zasilania pojazdów. Samochody uczestników napędzane będą fabryczną instalacją CNG lub LNG. Konwój pokona trasę 6 100 km przez terytorium 7 państw.

d3fm6iu

Pojazdy reprezentujące Polskę w rajdzie to dwa dostawcze samochody Mercedes-Benz Sprinter 316 NGT. Pojazdy te posiadają jednostki napędowe fabrycznie przystosowane do zasilania sprężonym gazem ziemnym. Maksymalna moc silnika to 156 KM, co pozwala na sprawną i dynamiczną jazdę - nawet przy dużym załadunku. Średnie spalanie gazu ziemnego wynosi zaledwie ok. 10,2 m sześc./100 km CNG w ruchu mieszanym, co pozwala na pokonanie do 400 kilometrów na jednym tankowaniu metanu.

/ll

d3fm6iu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fm6iu
Więcej tematów