Prototyp Toyoty Yaris WRC gotowy

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prototyp Toyoty Yaris WRC gotowy
(Materiały prasowe)

Zakończyły się prace nad prototypem Toyoty Yaris WRC. Auto zadebiutuje w Rajdowych Mistrzostwach Świata w przyszłym sezonie.

Rajdówka ma za sobą pierwsze testy drogowe. W maju w tajemnicy przeprowadzono próby w okolicach Puuppoli (Finlandia), po których rozpoczęły się testy na południu Starego Kontynentu. Łącznie prototyp przejechał ponad 5 000 km. Zespół pod kierownictwem 4-krotnego rajdowego mistrza świata Tommiego Makinena pracował nad pojazdem przez 9 miesięcy.

Były mistrz sam zasiadł za kierownicą Yarisa WRC. - Drugi prototyp przyniósł ogromny postęp względem testowanego w ubiegłym roku poprzednika. Włożyliśmy wiele wysiłku, aby trzymać się harmonogramu budowy auta. Chcemy sprawdzić zachowanie rajdówki we wszystkich warunkach i na każdym rodzaju nawierzchni przed debiutem w 2017 r. - powiedział Fin.

- Auto świetnie się prowadzi i jest dobrze wyważone. To niesamowity projekt - od początku fazy testów mogliśmy się skupić na jazdach, bo samochód nie sprawia większych problemów technicznych. Wypróbowaliśmy go na wielu różnych nawierzchniach, ale osiągi auta okazały się bardzo spójne - dodał Juho Hanninen, główny kierowca testowy, mistrz serii SWRC 2011.

Źródło: Toyota

ll

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.