Trwa ładowanie...
dzx2hu8

Prawdziwie mini... MINI

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prawdziwie mini... MINI
(zdjęcie producenta)
dzx2hu8

Zawodników biorących udział w tegorocznej olimpiadzie w Londynie wspiera wiele koncernów motoryzacyjnych, w tym BMW Group, które zaoferowało 160 egzemplarzy BMW serii 1 ActiveE oraz 40 egzemplarzy MINI E. Teraz do gamy olimpijskich modeli dołączyło MINI w wersji... mini

W przeciwieństwie do pozostałych modeli obsługujących olimpiadę, auto nie będzie woziło sportowców, ale posłuży do transportu oszczepów, dysków i młotów z boiska do punktu, z którego zawodnicy wykonują rzuty. Mini MINI jest bowiem zdalnie sterowanym modelem elektrycznym, mierzącym 1 100 mm długości, 500 mm szerokości i 400 mm wysokości.

Ładowność tego niewielkiego samochodu wynosi 8 kilogramów, więc na pokładzie zmieszczą się nawet dwie tyczki, które można bezpiecznie załadować przez specjalnie zaprojektowane okno dachowe. Ponadto, niewielkie MINI wyposażono w wentylowany hamulec tarczowy, wytrzymałe amortyzatory i opony do jazdy po trawie.

dzx2hu8

Do napędu Mini MINI służy silnik elektryczny o mocy 10 KM, który może pracować nieprzerwanie przez 35 minut. Pełne ładowanie akumulatora trwa 80 minut. Samochód jest sterowany urządzeniem radiowym o zasięgu 100 metrów.

Obecnie na stadionach w Londynie pracują trzy takie modele.

źródło: Mototarget.pl

ml/

Sprawdź cenę wybranego modelu Mini!

dzx2hu8

Podziel się opinią

Share

dzx2hu8

dzx2hu8