Trwa ładowanie...

Prawa ręka kierowcy. Profesjonalna nawigacja zamiast smartfona

Choć wielu kierowców używa map na smartfonie, to klasyczna samochodowa nawigacja ma jednak sporo zalet. Warto mieć pod ręką gadżet, który pozwoli szybko i bezpiecznie dotrzeć do celu, dając przy tym pewność, że mapa nie wyłączy się np., bo ktoś do ciebie zadzwonił.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Prawa ręka kierowcy. Profesjonalna nawigacja zamiast smartfonaŹródło: Fotolia, fot: Igor Mojzes
d1n48ni
d1n48ni

Wymagający kierowcy potrzebują wysokiej jakości sprzętu w atrakcyjnej cenie. Niezawodna nawigacja samochodowa nie musi wiele kosztować, w przeciwieństwie do smartfona z wgranymi mapami. Podejmij dobrą decyzję i oszczędź sobie urządzeń, które potrafią zgubić się na prostej drodze lub skierować na zjazd, którego w rzeczywistości nie ma.

Bezpłatne aktualizacje to podstawa

Najlepszej klasy nawigacja z wgranymi mapami całej Europy może słono kosztować. Dlatego mając do dyspozycji ograniczone fundusze, trzeba się najpierw zastanowić, czy zdarza ci się jeździć w dalekie trasy i jak często zamierzasz korzystać z nawigacji. Przeciętny kierowca, który od czasu do czasu odwiedza nowe miasta, a zwykle porusza się po doskonale znanych trasach, powinien wybrać nawigację z wgraną mapą Polski.

Zwróć uwagę należy na jakość i częstotliwość aktualizacji map. Może się bowiem zdarzyć, że po kilkumiesięcznym okresie próbnym aktualizacja oprogramowania będzie wymagać dodatkowych opłat. Na szczęście często nawet urządzenia w cenie 200-300 zł mają bezpłatną i bezterminową aktualizację map. Sam proces jest bardzo prosty, wystarczy połączyć nawigację z komputerem z dostępem do internetu, wybrać opcję instalacji nowych map, odczekać chwilę aż urządzenie się zaktualizuje i gotowe.

Dodatkowe tryby i profile

Ograniczenie ruchu dla ciężarówek, niskie wiadukty, zakaz przejazdu przez mosty dla ciężkich pojazdów - nawigacja dla kierowcy powinna uwzględniać te wszystkie informacje i dostosować trasę do potrzeb, a w razie niezgodności umieć wytypować zastępczą ścieżkę. Dobrej jakości nawigacja będzie w stanie wytyczyć najbezpieczniejszą, najszybszą czy najbardziej ekonomiczną trasę. Część kierowców zainteresuje również możliwość wytyczenia drogi z pominięciem odcinków płatnych.

Fotolia
Źródło: Fotolia, fot: blackday

Istotnym udogodnieniem jest również wizualizacja mapy. Sprawdzi się szczególnie w przypadku, gdy planujesz podróż do dużego miasta. Na ekranie wyświetlą się zarysy budynków, dzięki czemu łatwiej będzie ci odnaleźć się w terenie. Dodatkowo na długich trasach przyda się nawigacja korzystająca z map, na których zaznaczono fotoradary. W ten sposób oszczędzisz sobie kłopotów.

Przejrzysty ekran

Nawigacja samochodowa przewyższa smartfony pod względem wbudowanego ekranu. Po pierwsze za stosunkowo niską cenę będziesz w stanie kupić urządzenie o dużej przekątnej, dzięki czemu zarówno wprowadzanie wytycznych trasy, jak i zerkanie na ekran w trakcie jazdy będzie o wiele wygodniejsze. Po drugie w przeciwieństwie do tych smartfonowych, ekrany nawigacji samochodowych są matowe. W związku z tym nawet w najbardziej słoneczne dni nie będziesz mieć problemów z odczytaniem informacji.

Słoneczna pogoda to nie tylko pogorszona czytelność smartfona, ale również narażenie go na szkodliwe warunki atmosferyczne. Nagrzana szyba znacznie podnosi temperaturę w samochodzie, a bezpośrednie wystawienie smartfona na słońce może nawet poskutkować nieodwracalnymi zniszczeniami telefonu, w szczególności baterii. Z tego względu lepiej wybrać klasyczną nawigację samochodową, która jest o wiele bardziej wytrzymała, a przy tym jej bateria starcza na o wiele dłużej.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1n48ni
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n48ni
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj