Trwa ładowanie...
d40una7
Moto Target

Powstanie BMW X7

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Powstanie BMW X7
(zdjęcie producenta)
d40una7

Firma BMW zainwestuje miliard dolarów w rozbudowę fabryki w Spartanburg w stanie Karolina Południowa. Dodatkowy „zastrzyk” gotówki posłuży do zwiększenia zdolności produkcyjnej do 450 000 samochodów rocznie, co nastąpi do końca 2016 roku.

BMW potwierdziło tym samym, że rozbudowa zakładu ma związek z uruchomieniem produkcji modelu BMW X7, który będzie budowany wyłącznie w USA. Nowy SUV niemieckiej marki zadebiutuje na rynku w 2017 lub 2018 roku, a jego konstrukcja będzie bazowała na platformie BMW serii 5 i 7 nowej generacji. Samochód oferujący miejsce dla siedmiorga pasażerów ma być jednym z najbardziej ekskluzywnych modeli rodzinnych na rynku. Będzie to konkurent Mercedesa GL, który również jest skierowany do amerykańskiej klienteli.

W niedalekiej przyszłości w fabryce w Spartanburg będzie też montowane BMW X5 plug-in hybrid. Auto zostanie wyposażone w czterocylindrowy silnik benzynowy TwinPower Turbo, silnik elektryczny oraz akumulator litowo-jonowy, który będzie można doładować korzystając ze standardowego gniazdka prądu. Hybrydowe BMW X5 przejedzie do 30 kilometrów korzystając wyłącznie z napędu elektrycznego, a średnie spalanie wyniesie około 3,8 l/100 kilometrów. W razie potrzeby kierowca będzie też mógł liczyć na dobrą dynamikę. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmie około 7 sekund.

(źródło: Mototarget.pl)

Duży wybór opon w atrakcyjnych cenach. Darmowa dostawa. Sprawdź oferty!

d40una7

Podziel się opinią

Share
d40una7
d40una7