Powstaną 42 km trasy S6 z Trójmiasta na Kaszuby

Powstaną ok. 42 km drogi ekspresowej S6 (tzw. Trasy Kaszubskiej) na odcinku z Bożegopola Wielkiego do Luzina i z Luzina do Gdyni - ogłosił wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. Będzie to tylko część trasy, o budowę której od wielu lat apelują samorządy i mieszkańcy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Powstaną 42 km trasy S6 z Trójmiasta na Kaszuby
(PAP, Fot: Wojciech Pacewicz)

Podczas konferencji prasowej w Wejherowie wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit poinformował, że ze względu na ograniczone fundusze na razie powstanie tylko część trasy S6. Za ok. dwa miliardy zł mają zostać zbudowane blisko 42 km drogi ekspresowej. Nadal nie będzie trasy na odcinku z Koszalina do Słupska i w kierunku Trójmiasta.

- Rozumiem oczekiwania, że inwestycja powinna iść dalej na zachód, i tak będzie - zadeklarował Szmit. - Droga S6 pójdzie gdzieś w horyzoncie trzech lub czterech lat dalej, w kierunku Koszalina i Szczecina - powiedział.

W Wejherowie wiceminister podpisał decyzję o skierowaniu do drugiego etapu przetargu na budowę trasy na odcinkach z Luzina do Szemudu i z Szemudu do Gdyni - Wielkiego Kacka o łącznej długości ponad 30 km. Pierwszy etap przetargu zakończył się we wrześniu 2015 r.

GDDKiA zamieściła już na swojej stronie internetowej zaproszenie do składania ofert cenowych na budowę trasy na dwóch odcinkach z Luzina do Gdyni. Dyrektor gdańskiego oddziału GDDKiA Radosław Kantak poinformował media, że niezwłocznie zostanie ogłoszony przetarg na budowę odcinka trasy od węzła Łęczyce do Luzina o długości ok. 15 km.

O budowę S6 od wielu lat apelowali do rządu i parlamentarzystów mieszkańcy i samorządowcy z województwa pomorskiego. Na początku kwietnia z apelem do premier o wsparcie budowy trasy ekspresowej S6 na odcinku od Koszalina przez Słupsk do Trójmiasta wystąpiło Stowarzyszenie Samorządowe S6. Zdaniem samorządowców Pomorze Środkowe jest regionem najbardziej wykluczonym komunikacyjnie w kraju.

Budowa drogi ekspresowej S6 ze Szczecina do Trójmiasta na odcinku od Sianowa przez Słupsk i Lębork do Trójmiasta i A1 miała się rozpocząć w 2018 r. Docelowo droga ekspresowa S6 o łącznej długości ok. 330 km ma połączyć Szczecin, Police, Goleniów, Kołobrzeg, Koszalin, Słupsk i Trójmiasto z autostradą A1.

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.