Trwa ładowanie...
d1mpoik
d1mpoik
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Powstał Dolnośląski Klaster Motoryzacyjny

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1mpoik

Kilkanaście firm z branży motoryzacyjnej, Politechnika Wrocławska i Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna powołały Dolnośląski Klaster Motoryzacyjny. To pierwszy taki klaster w regionie, który ma służyć rozwojowi branży motoryzacyjnej.

Jak poinformowała PAP Magdalena Szott z Legnickiej SSE, pomysł powołania klastra motoryzacyjnego wynika z faktu, że w strefie przeważają firmy z tej branży. Dodała, że oprócz kilkunastu firm motoryzacyjnych list intencyjny o powołaniu klastra podpisały też Politechnika Wrocławska, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

Wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik podkreśliła, że w nowej perspektywie finansowej UE nie zabraknie pieniędzy na innowacyjne projekty i warto sięgać po te środki w ramach przedsięwzięć klastrowych. - Jestem przekonana, że rozwiniecie razem potencjał Dolnego Śląska - dodała wiceminister.

d1mpoik

Prezes LSSE Rafał Jurkowlaniec wyraził nadzieję, że do klastra przystąpią również firmy spoza strefy, które "zechcą wspierać się i czerpać z wiedzy oraz doświadczenia innych". Jak napisano w komunikacie: "celem utworzenia klastra jest zwiększenie potencjału innowacyjnego firm branży motoryzacyjnej prowadzących działalność na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz całego regionu Polski Południowo-Zachodniej poprzez zapewnienie im wspólnego dostępu do nowoczesnych technologii, bazy edukacyjnej oraz wspomaganie transferu wiedzy i doświadczenia".

Działanie w klastrze pozwala m.in. na robienie wspólnych zakupów niższym kosztem, chodzi np. o zakup energii w niższej, korzystnej cenie oraz możliwość otrzymania wsparcia na rozwój innowacyjnych projektów z funduszy unijnych.

Źródło: PAP

ll/moto.wp.pl

Kliknij i sprawdź najnowsze ogłoszenia motoryzacyjne!

d1mpoik

Podziel się opinią

Share

d1mpoik

d1mpoik