Trwa ładowanie...
d1zbz7b
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Wiadomości

Policja ma sposób na quady?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja ma sposób na quady?
(PAP/DPA/Carmen Jaspersen)
d1zbz7b

Zanieczyszczają środowisko, niszczą przyrodę, rozjeżdżają turystyczne szlaki dla pieszych i rowerzystów - to główne zarzuty kierowane wobec użytkowników quadów. Obecnie nie ma skutecznych metod dyscyplinowania takich zmotoryzowanych. Leśników i policji jest za mało, a quadowcy poruszają się na tyle szybko, że nawet telefoniczne zgłoszenie nie do końca pomaga w ich namierzeniu. Nie oznacza to jednak, że mundurowi są bezbronni.

W Dąbrowie Górniczej mają pomysł ukrócenia poczynań amatorów szaleńczej jazdy quadami i samochodami terenowymi. Latający dron z kamerą w służbie miasta i miejscowej policji ma pomóc w walce z nieodpowiedzialnymi kierowcami, pisze "Dziennik Zachodni".

Na pomysł zakupu przez miasto drona latającego nad jeziorami Pogoria, lasami czy Pustynią Błędowską, wpadł jeden z radnych - Tomasz Osuszek. - Quadowcy to problem znany u nas od dawna. Myślę, że zakup drona mógłby pomóc w jego rozwiązaniu - uważa samorządowiec.

d1zbz7b

Policjanci chętnie skorzystaliby z takiej formy wsparcia. - Drony to sprzęt precyzyjny, wymagający odpowiedniej obsługi, ale jesteśmy otwarci na wszystkie formy współpracy - mówi Mariusz Miszczyk, rzecznik dąbrowskiej policji. - Taki sprzęt mógłby być wykorzystywany przy zabezpieczaniu imprez masowych, dodaje.

Czy miasto kupi drona, który kosztuje od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych? - Pomysł z dronem jest oryginalny, ale z podjęciem decyzji o kupnie raczej wstrzymamy się do czasu, kiedy producenci będą w stanie dać gwarancję, że ich drony nie będą się wyrywać na niepodległość i nie będą uciekać ich operatorom - komentuje Bartosz Matylewicz, rzecznik urzędu miejskiego, przypominając drona zgubionego niedawno przez polską armię.

Szukasz akcesoriów do swojego auta? Kliknij i zobacz najlepsze oferty!

d1zbz7b

Podziel się opinią

Share

d1zbz7b

d1zbz7b