Trwa ładowanie...

Polacy wolą samochód od pociągu

Share
Polacy wolą samochód od pociągu
Źródło: Materiały prasowe
d1th76p

Z raportu firmy doradczej PwC wynika, że korzystanie z dróg w naszym kraju pozostanie w najbliższych latach dominującym sposobem na przemieszczanie się. Eksperci podkreślają, że ich stan jest coraz lepszy.

Autorzy opracowania twierdzą, że jednym z najważniejszych zadań dla władz powinno być zwiększanie przepustowości sieci drogowej w kraju. Zdaniem Michała Mazura z PwC, dominująca rola dróg to efekt wieloletnich inwestycji.

d1th76p

Przyznał on, że już w tej chwili można mówić o niezłej, krajowej sieci drogowej. W efekcie wiele firm przenosi swoje centra logistyczne z Niemiec do Polski. Dodatkowym magnesem jest tańsza siła robocza, niż u naszego zachodniego sąsiada.

Z raportu wynika też, że polska kolej nie cieszy się zaufaniem ze względu na przeciągające się inwestycje. Powoduje to trudności w planowaniu przewozów towarowych i pasażerskich. Grzegorz Urban z PwC uważa, że kolej daje niezależność od samochodu. - Społeczeństwa Europy Zachodniej wolą podróżować koleją. Coraz mniej osób decyduje się na kupno własnego auta - argumentuje.

Zdaniem autorów raportu, Polska powinna w równym stopniu inwestować w drogi i w kolej.

Źródło: IAR

d1th76p

ll

d1th76p

Podziel się opinią

Share
d1th76p
d1th76p
Więcej tematów