Trwa ładowanie...

Polacy oszukują holenderskie urzędy w sprawie prawa jazdy

Holenderskie lokalne urzędy mają problem z Polakami, którzy próbują wyłudzać miejscowe prawa jazdy. O sprawie informuje polsatnews.pl.

Polacy oszukują holenderskie urzędy w sprawie prawa jazdyŹródło: PAP, fot: Rafał Guz
d1h18b6
d1h18b6

Funkcjonujące w Holandii Stowarzyszenie Spraw Obywatelskich (NVVB) ostrzega władze samorządowe przed procederem, który staje się w tym kraju problemem. Chodzi o próby uzyskania holenderskiego prawa jazdy na podstawie podrobionych, polskich praw jazdy. Do takiej sytuacji doszło ostatnio w Rotterdamie. NVVB prosi holenderskich urzędników o dokładne sprawdzanie przyjmowanych dokumentów.

Zgodnie z europejskimi przepisami prawo jazdy wydane w jednym z państw wspólnoty jest ważne w każdym innym. W przypadku Holandii dokument wymaga jednak wymiany nawet jeśli był wydany bezterminowo. W takim przypadku dokument trzeba wymienić na holenderski po dziesięciu latach od wydania krajowego prawa jazdy.

Do zagranicznego urzędu muszą udać się też ci imigranci, których prawa jazdy wcześniej stracą ważność. W przypadku wydawanych obecnie w Polsce praw jazdy ważność dokumentu - nie zaś samych uprawnień - wynosi 15 lat. Dla dokumentów wydanych w Holandii okres ten jest o pięć lat krótszy.

d1h18b6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1h18b6
Więcej tematów