Trwa ładowanie...
dsi2zu5

Polacy kupują coraz więcej opon

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polacy kupują coraz więcej opon
dsi2zu5

| [

]( javascript:otworz('http://i.wp.pl/a/f/pjpeg/1041/opony.jpg',600,488) ) |
| --- | W ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku sprzedano 3,7 miliona opon, czyli aż o 16% więcej opon, niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, kiedy sprzedaż wyniosła 3,2 mln. Wiadomość o tyle istotna, że według danych za 2002 rok, co piąty samochód w Polsce ma opony z bieżnikiem poniżej 3 milimetrów i nie powinien być dopuszczony do ruchu.

| [

]( javascript:otworz('http://i.wp.pl/a/f/pjpeg/1041/opony-zaklad.jpg',600,401) ) |
| --- | Bardzo duży spadek importu samochodów używanych, ze 132 tys sztuk w pierwszej połowie 2002 roku do niespełna 9 tys w pierwszej połowie 2003 roku nie wpłynął negatywnie na sprzedaż opon na polskim rynku. Najczęściej bowiem sprowadzano auta bardzo stare i tanie (powyżej 7 lat), których właściciele zadawalali się zużytymi oponami, albo kupowali opony używane.
Dane potwierdzają, że dbałość o bezpieczeństwo, którego wyrazem jest jazda na dobrych oponach, jest przywilejem zamożniejszych kierowców. Najszybciej bowiem rośnie sprzedaż opon do szybkich, a więc i drogich samochodów. W pierwszym półroczu 2003 roku tradycyjnie największy przyrost wystąpił na rynku opon o najwyższych indeksach prędkości W,Y,Z (do 270km/h i powyżej ), gdzie sprzedano dwa razy więcej opon niż w roku ubiegłym. W segmencie opon High Performance o indeksach powyżej 210 km/h, dynamika wzrostu znaczenie przekracza 20%. Dynamicznie rozwija się segment opon do samochodów z napędem 4x4, gdzie w stosunku do pierwszego półrocza roku ubiegłego, wzrost sprzedaży przekroczył 50%. Największy segment, który stanowią opony letnie z indeksem prędkości T (do 190 km/h), odnotował wzrost zaledwie o 7%.

Liderem na polskim rynku pozostaje Grupa Goodyear, której sprzedaż stanowi ponad połowę ogólnej liczby opon sprzedawanych w naszym kraju.

dsi2zu5

Podziel się opinią

Share

dsi2zu5

dsi2zu5