Trwa ładowanie...

Plaga polskich autostrad? Dwóch kierowców ciężarówek "ściga się" przez 8 minut

Do sieci trafiło nagranie fragmentu "wyścigu" między dwoma kierowcami ciężarówek. Według autora, oba pojazdy jechały obok siebie przez 8 minut. Akcja dzieje się na polskiej autostradzie A2.

d3okxai
d3okxai

Na nagraniu widzimy dwa pojazdy ciężarowe, które zajmują oba dostępne pasy. Kierowca jadący z lewej chciał wyprzedzić kolegę po fachu, lecz różnica ich prędkości jest na tyle mała, że manewr trwał 8 minut. Na nagraniu widzimy nieco ponad 4-minutowy fragment zmagań.

O wyprzedzających się ciężarówkach zdanie ma każdy, kto choć raz przejechał się polską autostradą. Samochody o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony nie mogą jechać szybciej niż 80 km/h. Stąd zazwyczaj te manewry trwają na tyle długo, by zirytować kierowców "osobówek" z tyłu.

Z jednej strony trudno nie zgodzić się z zezłoszczonymi użytkownikami drogi. Skoro mogą jechać nawet 140 km/h to każda perspektywa zwolnienia, nawet na kilka minut, wydłuży zarówno czas, jak i koszty podróży. Z drugiej strony w aktualnym stanie prawnym nie można zabronić kierowcom ciężarówek wyprzedzenia. Ten sam argument może nabierać znacznie większej siły w ich przypadku. Często pokonują długie trasy i nawet minimalna różnica w prędkości może zauważalnie przełożyć się na zyski.

d3okxai
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3okxai
Więcej tematów