Trwa ładowanie...
d4hl0hq

Pijany kierował piaskarką

Share
Pijany kierował piaskarką
Źródło: PAP/Darek Delmanowicz
d4hl0hq

Prawie 2 promile alkoholu miał w organizmie kierowca piaskarki, którego zatrzymali w sobotę rano do kontroli drogowej policjanci w Sędziszowie (woj. świętokrzyskie) - poinformował PAP rzecznik świętokrzyskiej policji Grzegorz Dudek.

25-latek był pracownikiem firmy, która na zlecenie gminy zajmowała się zimowym utrzymaniem lokalnych dróg. Ciężarowe Volvo, którym kierował, posypywało piachem śliskie nawierzchnie jezdni.

- Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli przed godziną siódmą. Kierowcę przebadano alkomatem. Okazało się, że mężczyzna miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie - relacjonował policjant.

d4hl0hq

Samochód przekazano innemu przedstawicielowi firmy, a mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości może mu grozić do dwóch lat więzienia.

Kierowcę skontrolowano w ramach akcji "Trzeźwy poranek", którą prowadzili policjanci z drogówki w powiecie jędrzejowskim. W ciągu kilku godzin mundurowi zatrzymali jeszcze czterech kierowców, którzy odpowiedzą za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości.

Duży wybór alkomatów w niskich cenach. Kliknij i zobacz najpopularniejsze oferty!

d4hl0hq

Podziel się opinią

Share
d4hl0hq
d4hl0hq
Więcej tematów