Trwa ładowanie...
d3u1ba6

Pierwsze podium Krisa Meeke w WRC

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pierwsze podium Krisa Meeke w WRC
(Materiały prasowe)
d3u1ba6

Duży sukces odniósł kierowca Citroen Total Abu Dhabi World Rally Team - Kris Meeke. Kierowca podczas Rajdu Monte Carlo pierwszy raz w swojej karierze stanął na podium.

Impreza odbywała się w niesprzyjających warunkach pogodowych. - Jeszcze nigdy w żadnym rajdzie nie natrafiłem na tak ciężką trasę. Było niewiarygodnie ciężko, ale osiągnęliśmy nasz cel. Za kierownicą Citroena DS3 WRC czułem się bardzo dobrze. Monte Carlo zawsze jest rajdem skomplikowanym i pełnym zasadzek. Trasy nie można uważać za czysto asfaltową ale nie jest to także rajd typowo śnieżny, to raczej po trochę wszystkiego. Jestem niezwykle szczęśliwy i wdzięczny tym wszystkim, którzy we mnie wierzyli - powiedział na mecie Meeke.

Dobrze spisał się również drugi kierowca teamu, Mads Ostberg. Zajął on czwarte miejsce w "generalce" tracąc do zwycięzcy 3 min. 53,9 s. - Czwarte miejsce to dla nas małe zwycięstwo. Popełniliśmy szereg drobnych błędów, ale miało to miejsce podczas rywalizacji toczącej się w szczególnie trudnych warunkach. Wiem, że na niektórych oesach mogliśmy jechać nieco szybciej, wolałem jednak zwiększyć szanse dotarcia do mety i zachowania zajmowanej pozycji zamiast podejmowania być może nadmiernego ryzyka - zaznaczył.

(fot. Materiały prasowe)

Meeke w klasyfikacji Mistrzostw ma 16 punktów a Ostberg 12. Citroen Total Abu Dhabi World Rally Team w klasyfikacji producentów zajmuje drugie miejsce z dorobkiem 33 punktów. - Widząc, jak trudne są warunki na trasie poleciłem obydwu naszym załogom fabrycznym ograniczyć ryzyko i przede wszystkim dotrzeć do mety. Zawodnicy okazali dużo rozsądku. Zaliczone wyniki są obiecujące i motywujące dla całego zespołu - powiedział dyrektor Citroen Racing, Yves Matton.

Następną rundą sezonu 2014 będzie Rajd Szwecji (6-9 lutego).

Źródło: Citroen

ll/moto.wp.pl

d3u1ba6

Podziel się opinią

Share

d3u1ba6

d3u1ba6