Trwa ładowanie...
d2i0sh9

Pick-up to nie ciężarówka

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pick-up to nie ciężarówka
(zdjęcie producenta)
d2i0sh9

Pick-up Mitsubishi L200 to samochód osobowy, a nie ciężarowy - uznał Naczelny Sąd Administracyjny. Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna" zdaniem sądu głównym przeznaczeniem tego auta jest przewóz ludzi, a przewóz towaru to dodatkowa funkcja. Decyduje o tym wygląd i wielkość kabiny pasażerskiej. Oznacza to, że samochód podlega akcyzie.

Zgłaszając samochód do obrotu spółka zaklasyfikowała samochód jako ciężarowy - informuje DGP. Sąd jednak nie zgodził się z taką interpretacją, a to oznacza nałożenie podatku akcyzowego oraz podwyższenie podatku VAT.

Decyzję uzasadniono tym, że długość przedziału do transportu towaru jest mniejsza niż 50 proc. rozstawu osi - jest to 44 proc. Również wygląd i wyposażenie kabiny pasażerskiej (np. liczne schowki) wskazują na przeznaczenie tego samochodu.

d2i0sh9

- Wszystkie obecnie sprzedawane przez MMC Car Poland Sp. z o.o. modele L200 są ciężarowe. Sprawa dotyczyła bowiem części aut z tzw. "short wheelbase", a teraz wszystkie mają homologację ciężarową - wyjaśnia rzecznik Mitsubishi w Polsce, Kinga Lisowska.

Szeroki wybór aut w atrakcyjnych cenach. Sprawdź najnowsze oferty!

d2i0sh9

Podziel się opinią

Share

d2i0sh9

d2i0sh9