Trwa ładowanie...

Paryż: Jaguar C-X75 - Wyprzedza Veyrona

Paryż: Jaguar C-X75 - Wyprzedza Veyrona
d9se8p0
d9se8p0

Jaguar zaprezentował w Paryżu koncept elektrycznego supersamochodu z napędem na cztery koła C-X75 Drive Concept. Model, który został zaprojektowany z okazji 75-lecia marki jest wskazaniem kierunku przyszłościowych działań Jaguara i obietnicą tworzenia pięknych, szybkich samochodów napędzanych alternatywnymi źródłami energii.

(fot. PAP/EPA)
Źródło: (fot. PAP/EPA)

- _ C-X75 jest hołdem dla ludzi, którzy tworzyli historię Jaguara, projektując modele, które stały się ikonami motoryzacji. Samochody koncepcyjne są prezentacją technologii przyszłości, ale także gwarancją, że nasza reputacja producenta zaawansowanych technologicznie samochodów będzie funkcjonować przez kolejne 75 lat i dalej _ - powiedział Mike O'Driscoll, dyrektor zarządzający Jaguar Cars.

Aerodynamika zawsze odgrywała dużą rolę w projektowaniu Jaguarów, a projektant Malcolm Sayer doprowadził je do formy sztuki w samochodach takich jak XJ13, prototypie, z którego C-X75 czerpie inspirację. Zaawansowane funkcje konstrukcyjne, takie jak przełomowy system aktywnej aerodynamiki i napędu pozwoliły stworzyć lekką sylwetkę, która oferuje stabilność oraz trzymanie drogi przy bardzo dużych prędkościach.

d9se8p0
(fot. zdjęcie producenta)
Źródło: (fot. zdjęcie producenta)

C-X75 jest napędzany czterema elektrycznymi silnikami, dzięki czemu ma zerową emisję spalin. 6 h ładowanie umożliwia mu pokonanie dystansu do 110 km. Jaguar C-X75 poza czterema elektrycznymi silnikami, ma także dwie turbiny - każdą o mocy 96 KM - spalające naturalny gaz, olej napędowy, biopaliwo lub LPG. Turbiny służą jako generatory, gdy baterie do silników stracą moc i wydłużają zasięg samochodu do 900 km.

Każdy silnik waży 50 kg, ale produkuje 195 KM mocy i łączny moment obrotowy 1600 Nm oraz łączną moc 780 KM. Supersamochód Jaguara rozpędza się od 0 do 100 km/h w 3,4 sekundy, a 300 km/h osiąga w 15,7 sekundy, czyli robi to o 1,2 sek szybciej niż Bugatti Veyron.

d9se8p0

[

]( http://wnp.pl )

d9se8p0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9se8p0
Więcej tematów