Trwa ładowanie...

Parkometry same wzywają policję

Parkometry same wzywają policjęŹródło: Jeramey Jannene/CC Attribution 2.0 Generic
d1ut1al
d1ut1al

Wiele osób stara się omijać obowiązek płacenia za parkowanie. Problem ten nie dotyczy tylko polskich miast, dlatego w australijskim Melbourne zamontowano specjalne sensory powiadamiające policję o nieuiszczeniu opłaty.

Czujniki będą montowane pod każdym miejscem parkingowym w mieście. Ich zadaniem będzie rejestrowanie momentu zaparkowania i odjazdu pojazdu. W momencie, gdy okaże się, że opłacony czas parkowania został przekroczony lub opłata nie została w ogóle uiszczona, to system automatycznie powiadomi najbliższych kontrolerów lub patrol policji.

W zeszłym roku budżet Melbourne zarobił na parkometrach niecałe 38 milionów dolarów australijskich (prawie 100 milionów złotych). Instalacja nowego systemu będzie kosztować 5,48 miliona dolarów australijskich, a już w ciągu pierwszych czterech lat ma on przynieść zysk na poziomie 11,82 miliona dolarów. Do końca października 2011 roku sensory zostaną zamontowane na 4619 miejscach parkingowych.

Dodatkowo ma powstać system sprawdzający czas parkowania na terenach mieszkalnych. Będzie się opierał na rozpoznawaniu numerów rejestracyjnych. Samochód z zainstalowanym urządzeniem będzie co jakiś czas przejeżdżał obok zaparkowanych aut i sprawdzał, które z nich nie mają prawa stać tak długo.

(fot. Jeramey Jannene/CC Attribution 2.0 Generic)

sj

d1ut1al
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ut1al
Więcej tematów