Trwa ładowanie...

Outlander: Ukochany SUV Polaka

Outlander: Ukochany SUV PolakaŹródło: Jakub Wielicki
d1to4h4
d1to4h4

Mitsubishi Outlander to aktualnie lider sprzedaży na polskim rynku nowych pojazdów terenowo-rekreacyjnych. Pod koniec roku 2009 samochód przeszedł zmiany modernizacyjne, a Polska stała się pierwszym w Europie krajem, gdzie zadebiutowało to auto.

(fot. Jakub Wielicki)
Źródło: (fot. Jakub Wielicki)

Outlander aktualnej generacji szybko dołączył do najważniejszych produktów marki Mitsubishi na polskim rynku. Czym pojazd ten wyróżnia się na tle poprzednika sprzed kilku lat? Otóż w poprzednim wcieleniu oferował tylko jedną wersję silnikową - benzyna. Kiedyś struktura w omawianym segmencie między silnikami benzynowymi i dieslowskimi była mniej więcej na poziomie 50:50. Dzisiaj struktura ta wygląda inaczej: 80 proc. to samochody z silnikiem Diesla, a 20 proc. to wersje benzynowe.

Należało zatem stworzyć produkt, który będzie dostosowany do preferencji klienta. I tak nowy Outlander oferował silnik Diesla, który był też dostosowany do polskiego systemu podatkowego, ponieważ miał pojemność poniżej 2 l i nie obciążał kieszeni klienta dodatkową akcyzą. Samochód stał się też większy, bardziej komfortowy, oferujący więcej możliwości przewozu pasażerów i bagażu. Otrzymał też nową stylizację.

(fot. Jakub Wielicki)
Źródło: (fot. Jakub Wielicki)

Sukces sprzedaży Outlandera skłonił centralę Mitsubishi do wybrania Polski jako pierwszego kraju w Europie, w którym model po niedawnych zmianach modernizacyjnych zadebiutował w sprzedaży.

d1to4h4

Według danych IBRM Samar, tak wygląda czołowa piątka najchętniej kupowanych modeli segmentu SUV w naszym kraju za okres styczeń-lipiec bieżącego roku:

  1. Mitsubishi Outlander: prawie 1 700 sztuk
  2. Ford Kuga: prawie 1 350 sztuk
  3. Honda CR-V: ponad 1 300 sztuk
  4. Suzuki Grand Vitara: ponad 1 100 sztuk
  5. Volvo XC60: ponad 1 100 sztuk Ciekawe, co o modelu Mitsubishi Outlander mówią sami klienci, kiedy porównamy wersje sprzed i po liftingu? Otóż z obserwacji Eweliny Baranowskiej z Japan Motors Warszawa wynika, że nowy, agresywny przód Outlandera zdecydowanie bardziej podoba się panom, natomiast panie częściej opowiadały się za spokojniejszym przodem poprzedniej wersji. Nie ma natomiast wątpliwości dotyczących wnętrza - wszystkim bardziej podoba się nowe, bardziej miękkie wykończenie konsoli centralnej i drzwi.
(fot. Jakub Wielicki)
Źródło: (fot. Jakub Wielicki)

Te opinie podziela także Jarosław Srokocz, sprzedawca w katowickim salonie Mitsubishi, który jako szczególnie chwalony przez klienta element wnętrza dodaje jeszcze nowe zegary oraz tapicerkę w wersji Intense Plus, będącą połączeniem ekologicznej skóry i weluru.

* JAK OCENIACIE OUTLANDERA? * - _ Do tych niepodważalnych atutów estetycznych nowego Outlandera dochodzą jeszcze zastąpienie reflektorów ksenonowych biksenonowymi w wersjch Intense Plus i Instyle _ - mówi Krzysztof Madzia, kierownik salonu Mitsubishi w Bielsku-Białej. - _ Klienci bardzo szybko docenili tę zmianę i dodaną funkcję doświetlania zakrętów _.

Źródło: Samar.pl

d1to4h4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1to4h4
Więcej tematów