Trwa ładowanie...
d3m6qox

Otwarto rozbudowany węzeł Rudno na autostradzie A4 Katowice - Kraków

Na autostradzie A4 Katowice - Kraków oddano do użytku węzeł Rudno. Po rozbudowie umożliwia on kierowcom poruszanie się we wszystkich kierunkach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Otwarto rozbudowany węzeł Rudno na autostradzie A4 Katowice - Kraków
(Materiały prasowe)
d3m6qox

Prace budowlane na węźle Rudno zakończyły się w I kwartale 2017 r. Aż do teraz trwał jednak proces pozyskiwania niezbędnych pozwoleń i decyzji administracyjnych, bez których niemożliwe było oddanie węzła do użytku w pełnym zakresie.

– Dla gmin Alwernia, Krzeszowice i Spytkowice oraz powiatów krakowskiego i chrzanowskiego rozbudowa węzła Rudno to kluczowa z punktu widzenia rozwoju gospodarczego inwestycja drogowa – mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy Stalexport Autostrada Małopolska S.A. – Od dzisiaj przedsiębiorcy i mieszkańcy tych terenów mogą łatwiej i wygodniej wjechać na A4 oraz zjechać z autostrady. Dobra współpraca z samorządowcami oraz wojewodą małopolskim była przesłanką do tego, że inwestycję tę mogliśmy zrealizować wcześniej, niż było to planowane pierwotnie.

Przed rozpoczęciem inwestycji węzeł Rudno umożliwiał zjazd z A4 z kierunku Katowic na drogę powiatową relacji Krzeszowice - Alwernia oraz wjazd na autostradę w kierunku Krakowa z drogi Krzeszowice - Alwernia. W ramach przebudowy do węzła po północnej stronie autostrady zostały dobudowane łącznice oraz rondo umożliwiające zjazd z autostrady od strony Krakowa oraz wjazd na A4 w kierunku Katowic. Wykonano również oświetlenie drogowe na rondzie oraz na przyległych do ronda odcinkach przejściowych, zarówno wzdłuż nowych łącznic, jak i wzdłuż drogi powiatowej.

Projekt rozbudowy węzła Rudno był realizowany od sierpnia 2015 roku w ramach kontraktu o wartości ok. 22,3 mln zł pod nazwą "Rozbudowa węzła Mysłowice i budowa węzła Rudno na autostradzie A4 Katowice - Kraków". Rozbudowany węzeł Mysłowice, również umożliwiający realizację wszystkich relacji skrętnych, został oddany do użytku w listopadzie 2016 roku.

d3m6qox

Podziel się opinią

Share
d3m6qox
d3m6qox