Trwa ładowanie...
d1pgx3r

Opony na deszczowe lato

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Opony na deszczowe lato
(Materiały prasowe)
d1pgx3r

W Europie występuje średnio 140 deszczowych dni w roku, zaś aż 30 proc. wypadków zdarza się na mokrej drodze. Na szczęście stworzono opony specjalnie na takie warunki.

Polska znajduje się w takiej strefie klimatycznej, w której często występują opady deszczu. Właśnie w takich warunkach pogodowych świetnie sprawdzają się opony deszczowe. Jest to specjalny typ opon letnich, który powstał by chronić kierowców w trakcie i po deszczu. Charakteryzuje się kierunkową rzeźbą bieżnika oraz nieco innym składem mieszanki gumowej niż pozostałe opony letnie.

Opinie kierowców pokazują, że ten rodzaj opon bardzo dobrze radzi sobie na mokrej nawierzchni i zapobiega aquaplaningowi, czyli utracie przyczepności na mokrej drodze. Co więcej, tworzywo opon deszczowych bazuje na krzemionce, która też ma swój znaczny udział jeśli chodzi o zachowanie ogumienia na mokrej nawierzchni.

 (fot. Materiały prasowe)
((fot. Materiały prasowe))

W porównaniu do innych opon letnich odmiany deszczowe mają głębsze i szersze wyżłobienia, dzięki czemu zachowują się na mokrej drodze lepiej niż inne. "Deszczówki" zbudowane są z miękkiej mieszanki gumowej, która, szczególnie podczas upałów, niestety skraca ich trwałość. Dlatego ten typ opon najlepiej użytkować w umiarkowanym klimacie, gdzie wyjątkowo gorących dni jest mało.

d1pgx3r

Już sama nazwa modeli opon deszczowych (np. Uniroyal RainSport 2 czy Uniroyal RainExpert) wskazuje na przystosowanie do mokrej nawierzchni. Popularną metodą oznaczania jest umieszczanie na ogumieniu symbolu parasolki. Trzeba też zaznaczyć, że bardzo dobrą ochronę zapewniają zwykłe opony letnie, o ile mają odpowiednio głęboki bieżnik. Bezpiecznym minimum są 3 mm.

Źródło: Oponeo.pl

ll/moto.wp.pl

Duży wybór opon w atrakcyjnych cenach. Darmowa dostawa. Sprawdź!

d1pgx3r

Podziel się opinią

Share
d1pgx3r
d1pgx3r
Więcej tematów