Trwa ładowanie...
d2v6se0
d2v6se0

Opel partnerem PCK

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2v6se0

Opel podejmie współpracę z Polskim Czerwonym Krzyżem. Będzie ona miała na celu promocję bezpieczeństwa na polskich drogach.

Kooperacja będzie się odbywać pod auspicjami Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego, którego obydwie instytucje są członkami. Inaugurację przewidziano na 13 września, czyli Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. - Jesteśmy zaszczyceni, że naszym partnerem został Polski Czerwony Krzyż, który jest liderem w prowadzeniu działań edukacyjnych oraz kursów udzielania pierwszej pomocy - powiedział dyrektor General Motors Poland, Wojciech Mieczkowski.

6 września ruszyła kampania informacyjna "Czas szybkich decyzji", która ma na celu zwiększenie świadomości czynnika czasu jako kluczowego w momencie zdarzeń drogowych. Ważne jest też zwrócenie uwagi na pozornie nieszkodliwe nawyki, które mogą stwarzać realne zagrożenie w sytuacjach niespodziewanych, np. awaryjne hamowanie. Jak istotna jest błyskawiczna reakcja na miejscu zdarzenia pokazują dane - szybkie działanie może zwiększyć szanse przeżycia osób poszkodowanych aż o 75 proc., z kolei opóźnienie resuscytacji o minutę powoduje ich spadek aż o 10 proc.

d2v6se0

- Chcemy wspólnie z Oplem zwiększyć świadomość uczestników ruchu drogowego, jak kluczowy jest czas reakcji w momencie nieoczekiwanego zdarzenia oraz aktywnie promować edukację z zakresu pierwszej pomocy - mówi dr Jerzy Zaborowski, dyrektor PCK. W weekend 13-14 sierpnia w 49 salonach Opla w Polsce odbędą się dni otwarte promujące bezpieczeństwo na drodze. W tych dniach wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w pokazach i szkoleniach prowadzonych przez instruktorów i ratowników Polskiego Czerwonego Krzyża. U wybranych dealerów pojawią się też symulatory dachowania i działania poduszki powietrznej, alkogogle. Goście otrzymają apteczki, odblaski, opaski i kolorowanki dla najmłodszych.

Źródło: Opel

ll/moto.wp.pl

d2v6se0

Podziel się opinią

Share

d2v6se0

d2v6se0