Trwa ładowanie...
ycipk-5lk130

Opel Ampera-e: nowy "elektryk" dla Europy

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Opel Ampera-e: nowy "elektryk" dla Europy
(zdjęcie producenta)
ycipk-5lk130

Podczas zbliżającego się Salonu Samochodowego w Paryżu Opel zaprezentuje nowy model o nazwie Ampera-e. W odróżnieniu od produkowanej do 2014 r. hybrydowej Ampery, niemiecki producent postawił wyłącznie na napęd elektryczny.

Ampera-e dysponuje mocą 204 KM i maksymalnym momentem obrotowym 360 Nm. Przyspieszenie od 0 do 50 km/h wynosi 3,2 s, a od 80 do 120 km/h - 4,5 s. Opel nie ujawnił jeszcze zasięgu, jaki będzie oferował ten samochód. Prawdopodobnie będzie to ponad 300 km - tyle jest w stanie przejechać na jednym ładowaniu bliźniaczy model, Chevrolet Bolt EV.

(fot. zdjęcie producenta)
Podziel się
ycipk-5lk130

Nowy samochód to 5-drzwiowy hatchback, który reprezentuje segment B. Dzięki umieszczeniu akumulatorów pod podłogą ma być tak samo funkcjonalny jak konkurenci z konwencjonalnym napędem. Nie wiadomo, jak będzie wyglądało wnętrze, poznaliśmy jednak szereg funkcji, na które będą mogli liczyć kierowca i pasażerowie. Są to system multimedialny IntelliLink, Opel OnStar czy hotspot Wi-Fi.

Ampera-e różni się od Ampery nie tylko wyglądem, ale i koncepcją napędu. Wcześniej po wyczerpaniu baterii włączał się silnik benzynowy, dzięki czemu zasięg wynosił ponad 500 km.

Źródło: Opel

ll

ycipk-5lk130

BlaBlaCar - ekspert ekonomicznej podróży. Dodaj przejazd i tankuj za darmo!

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-5lk130

ycipk-5lk130
ycipk-5lk130