Nowy wariant Nissana Leaf

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy wariant Nissana Leaf
(zdjęcie producenta)

Z początkiem listopada Nissan wprowadzi do swojej gamy model Leaf 30 kWh w bazowej wersji Visia. Jego cena wynosi 133 000 zł.

Elektryczny samochód występuje w dwóch wariantach - z baterią o pojemności 24 kWh oraz 30 kWh. Pierwszy jest dostępny tylko w podstawowej wersji Visia (od 128 000 zł), zaś drugi był oferowany jedynie w wyższych odmianach Acenta (147 750 zł) i Tekna (158 250 zł). Rozszerzenie gamy oznacza, że za dopłatą 5 000 zł (względem Leaf 24 kWh Visia) nabywcy otrzymają wariant z bardziej pojemną baterią, która umożliwia przejechanie dystansu do 250 km na jednym ładowaniu.

Nowa wersja jest wyposażona w automatyczną klimatyzację, podgrzewane siedzenia przednie i tylne, skórzaną kierownicę z funkcją podgrzewania, sterowane elektrycznie szyby oraz system inteligentnego kluczyka I-Key z przyciskiem Start/Stop na desce rozdzielczej. Kierowca będzie miał też do dyspozycji układ wspomagania ruszania pod górę i komputer pokładowy ze wskaźnikiem Eco, pozwalający na śledzenie postępów wydajności jazdy.

Wśród opcji opcjonalnych znajdziemy Pakiet Style, w skład którego wchodzą 16-calowe felgi ze stopów lekkich, przyciemniane szyby, tempomat z ogranicznikiem prędkości, instalacja umożliwiająca korzystanie z ładowarek o mocy 6,6 kW oraz system nawigacji NissanConnect. Model posiada dwa gniazda ładowania - jedno służące do podłączenia do zwykłego gniazdka 230 V lub ładowarki ściennej, a drugie do szybkiego ładowania za pośrednictwem ładowarki CHAdeMO o mocy 50 kW. Dzięki niej można "zatankować" akumulatory od 0 do 80 proc. w czasie pół godziny.

Źródło: Nissan

ll/Wirtualna Polska

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.