Trwa ładowanie...
d3vcatf
d3vcatf

Nowy układ kierowniczy do modułowych platform podłogowych

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3vcatf

Jeden z największych na świecie producentów łożysk oraz komponentów dla branży motoryzacyjnej, japoński NSK, zapowiedział opracowanie nowego, elektronicznie sterowanego systemu kolumny kierowniczej.

Układ ten ma być oszczędniejszy i bezpieczniejszy oraz gotowy do wykorzystania w modułowych platformach podłogowych wprowadzanych przez koncerny samochodowe. Został on znacznie udoskonalony w stosunku o swojego poprzednika - nierówności nawierzchni są kompensowane i lepiej przenosi kontakt z nawierzchnią, przez co zwiększa się komfort i bezpieczeństwo jazdy.

W odróżnieniu od tradycyjnego wspomagania hydraulicznego, zastosowanie rozwiązania wykorzystującego siłownik elektryczny pozwala uniknąć strat mocy w trakcie działania przekładni. Osiągnięto to dzięki zastosowaniu czujników oceniających opór przy skręcaniu kierownicą. Na podstawie ich wskazań silnik zostaje włączony, zapewniając odpowiedni poziom wspomagania. Wyeliminowanie strat energii oraz pompy hydraulicznej powoduje oszczędność paliwa do 4 proc.

d3vcatf

System kierowniczy został zoptymalizowany pod względem zastosowania w nowo wprowadzanych przez producentów aut modułowych platformach podłogowych - dzięki temu nowy układ sterowania będzie mógł być użyty zarówno w małych kompaktach, jak i w minivanach czy SUV-ach. Warto równocześnie zaznaczyć fakt, że nowy układ jest o 10 proc. lżejszy od poprzednika. NSK planuje ustalić sprzedaż produktu na poziomie 250 mln euro na całym świecie do 2017 r.

Źródło: NSK

ll/moto.wp.pl

Zobacz najpopularniejsze gadżety motoryzacyjne na Allegro!

d3vcatf

Podziel się opinią

Share
d3vcatf
d3vcatf
Więcej tematów