Trwa ładowanie...
d2pr7iu

Nowy system łączności Hyundaia

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy system łączności Hyundaia
(zdjęcie producenta)
d2pr7iu

Podczas Salonu Samochodowego w Genewie debiutuje nowa technologia łączności pomiędzy samochodem i smartfonem. Projekt powstaje wspólnie z LG Electronics, zaś testy przeprowadzane są na 3-drzwiowym modelu i30.

Smartfony stając się integralną częścią samochodu mogą zwiększyć komfort i przyjemność z jazdy - za pomocą telefonu wykorzystanego w tym projekcie można otworzyć drzwi oraz zmienić ustawienia samochodu, w tym m. in. radia, systemu nawigacji czy wyglądu menu na wyświetlaczu. Swoje osobiste urządzenie można również bezprzewodowo ładować poprzez położenie go na środkowej konsoli.

Jest to pierwszy na świecie system, w którym wykorzystano technologię bezprzewodową MirrorLink - dzięki niej kierowca ma dostęp do zawartości smartfona z poziomu panelu sterującego. Większą czytelność informacji zapewnia 7-calowy ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości. Za jego pomocą kierowca lub pasażer uzyskuje dostęp do nawigacji telefonu, aplikacji internetowych oraz listy kontaktów, połączeń i multimediów.

d2pr7iu
(fot. zdjęcie producenta)
Podziel się

Aplikacja Hyundaia pozwala na bezpośrednie połączenie się z pojazdem i sprawdzenie, czy drzwi samochodu są zamknięte a światła wyłączone. Daje również dostęp do widoku z tylnej kamery auta, pozwala planować swoje podróże oraz sprawdzić poziom paliwa, oleju i pokonany przez auto dystans.

Kolejnymi funkcjami są zapis danych na temat zużycia paliwa, monitoring poziomu napompowania opon i temperatury w kabinie oraz odnajdywanie swojego zaparkowanego samochodu dzięki Google Maps. Zdaniem przedstawicieli Hyundaia system sprawdzi się szczególnie u osób, które ciągle żyją w biegu.

Źródło: Hyundai

d2pr7iu

ll/moto.wp.pl

Samochody marki Hyundai w atrakcyjnej cenie. Sprawdź!

Ranking smartfonów - aktualne top 10

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d2pr7iu

d2pr7iu
d2pr7iu