Trwa ładowanie...
d5f2wnk

Nowe Volvo XC60 prawie gotowe

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowe Volvo XC60 prawie gotowe
(zdjęcie producenta)
d5f2wnk

Średniej wielkości SUV, czyli model XC60, jest obecny w ofercie Volvo od 2008 roku i jest dziś jednym z najstarszych aut w gamie. Co prawda jego popularność nie słabnie i cały czas jest hitem sprzedaży szwedzkiej marki, ale już trwają prace nad drugą generacją. Właśnie przyłapano ten model na zimowych testach przeprowadzanych w Szwecji.

Volvo XC60 to zapewne najważniejszy model w ofercie tej marki. Choć nie jest tak duży i luksusowy jak flagowe samochody z serii 90, to właśnie ten SUV stanowi trzon sprzedaży. W Polsce XC60 to zdecydowanie najpopularniejszy model klasy premium, znacznie wyprzedzający niemiecką konkurencję. W ciągu blisko 9 lat produkcji przechodził zmiany, ale dopiero teraz doczeka się następcy.

Testowany w Szwecji egzemplarz jest całkowicie zamaskowany, ale wiadomo, że stylistycznie całymi garściami będzie czerpał z większego XC90. Zatem z przodu znalazła się dużej wielkości osłona chłodnicy z logo producenta, a w reflektory wkomponowano światła do jazdy dziennej w kształcie „młota Thora”. Zapewne niewiele później do oferty dołączą też kolejne modele z serii 60 (sedan i kombi) o podobnym wyglądzie.

d5f2wnk

Również wnętrze XC60 całymi garściami czerpie z projektu serii 90. Oznacza to, że na konsoli centralnej króluje duży ekran dotykowy z pionowymi nawiewami po bokach. Na szpiegowskich zdjęciach widać również, że przełączniki zostały zaczerpnięte z większych modeli.

Choć nie ma jeszcze oficjalnych informacji, to pewne jest, że za napęd będzie odpowiadać gama czterocylindrowych silników znanych z innych nowych modeli, zatem z oferty zniknie wysokoprężna jednostka o pięciu cylindrach (oznaczona symbolem D5) i zastąpi ją nowa konstrukcja. Podobnie jak dotychczas oferowane będą wersje z napędem na przód lub obie osie. Prawdopodobnie, wzorem serii 90 i nadchodzących modeli serii 40, najmocniejszą odmianą będzie hybryda - słabsza, oparta na 3-cylindrowym benzyniaku czy mocniejsza, bazująca na 4-cylindrowej jednostce.

Nowe Volvo XC60 najprawdopodobniej zadebiutuje podczas Salonu Samochodowego w Genewie w marcu 2017 r., czyli jeszcze przed modelami serii 40, które pojawią się pod koniec przyszłego roku. Za to nowa odsłona SUV-a Volvo trafi do sprzedaży w podobnym czasie jak najważniejsi konkurenci, czyli nowe Audi Q3 i BMW X3.

sj, Wirtualna Polska

Rosnąca popularność BlaBlaCar jest faktem. Sprawdź, czemu się to opłaca!

d5f2wnk

Podziel się opinią

Share

d5f2wnk

d5f2wnk