Trwa ładowanie...
d24nd4y

Nowe opcje łączności w modelach BMW

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowe opcje łączności w modelach BMW
(Materiały prasowe)
d24nd4y

BMW wprowadziło do swoich modeli nowe opcje łączności w ramach BMW ConnectedDrive. Wśród nich znalazły się m.in. mobilny hotspot Wi-Fi w technologii LTE czy aplikacja SmartHome.

Na razie rozwiązania są dostępne tylko w Niemczech. Bazują one na współpracy z Deutsche Telekom za pośrednictwem wbudowanych kart SIM/eSIM. Pierwsze z nich, mobilny hotspot, pozwala na ustanowienie szybkiego połączenie internetowego w samochodzie, do którego można dołączyć aż 10 urządzeń. Pracuje ono dzięki nowej karcie eSIM, która w odróżnieniu od swojej konwencjonalnej "siostry" może być w razie potrzeby ponownie skonfigurowana bez konieczności wymiany karty. W zintegrowaną funkcję Hotspot Wi-Fi jako pierwsze zostały wyposażone samochody serii BMW 7, które weszły na rynek w październiku 2015 roku. Od lipca 2016 roku ta funkcja dostępna jest również dla wielu innych modeli marki.

Następna z usług - aplikacja SmartHome - umożliwia sterowanie funkcjami domowymi za pomocą telefonu komórkowego. Kierowcy mogą włączyć światło w budynku przed wjazdem do garażu albo ustawić temperaturę pomieszczeń na określonym poziomie jeszcze przed przybyciem do domu. Integracja aplikacji zewnętrznych za pośrednictwem usługi BMW ConnectedDrive umożliwia włączenie opcji sterowania funkcjami domowymi do systemu operacyjnego pojazdów BMW. Dzięki takiemu rozwiązaniu zawartość smartfona kierowcy można wyświetlać na monitorze centralnym pojazdu, a regulacja wszystkich opcji odbywa się za pośrednictwem kontrolera iDrive.

d24nd4y

Bawarska marka planuje też przygotować nowość dla właścicieli motocykli. Jednoślady mają zostać wyposażone w moduł telefonii mobilnej LTE, zaprojektowany z myślą o zwiększeniu bezpieczeństwa jazdy. W przyszłości możliwe będzie również udostępnianie usług łączności za pośrednictwem monitora centralnego motocykla lub skutera w ramach usługi BMW Motorrad ConnectedRide. Niewykluczone, że w przyszłości systemy nawigacji będą umożliwiać wyświetlanie informacji dotyczących bezpieczeństwa, takich jak np. wczesne ostrzeżenie o końcu zatoru drogowego za zakrętem.

Na rok 2017 dział BMW Motorrad planuje premierę systemu eCall (inteligentne połączenie alarmowe). Podobnie jak w przypadku samochodów osobowych wszystkie dane wymagane przez służby ratownicze będą przesyłane do BMW Call Centre w celu uruchomienia procedury ratunkowej w razie wypadku. Ponadto połączenie głosowe z kierowcą umożliwia natychmiastowe przekazanie dodatkowych informacji.

Źródło: BMW

ll

Rosnąca popularność BlaBlaCar jest faktem. Sprawdź, czemu się to opłaca!

d24nd4y

Podziel się opinią

Share

d24nd4y

d24nd4y