Trwa ładowanie...

Nowe Ferrari 488 GTB. Do setki w 3 sekundy

Share
Nowe Ferrari 488 GTB. Do setki w 3 sekundy
Źródło: zdjęcie producenta
d1qnkx0

Gdy Ferrari prezentuje nowe auto, wśród fanów tej marki oraz jej klientów, widać wyraźne poruszenie. Nie inaczej jest w przypadku nowego 488 GTB, które zastępuje 458 Italia czyli model będący dużym sukcesem Włochów.

Tak naprawdę mamy tutaj jednak do czynienia z nieco poważniejszym faceliftingiem. 488 GTB w dużej mierze bazuje bowiem na wspomnianym 458. Stosunkowo mocno różni się jednak od niego z wyglądu. Według niektórych osób, nowość z Maranello jest teraz trochę bardziej wulgarna od poprzednika. Patrząc na te zdjęcia, można też dojść do wniosku, że przód przypomina odrobinę ten z LaFerrari.

Część pasjonatów oraz klientów z pewnością uzna, że to nie wygląd jest najistotniejszą zmianą. 488 GTB wyposażono bowiem w 3,9-litrowy silnik V8 o mocy 670 KM, który wspomagają dwie turbiny. To duża nowość, ponieważ doznania z jazdy takim motorem są inne niż w przypadku jednostek wolnossących (taka była montowana w 458). Ferrari obiecuje, że 488 GTB rozpędzi się do 100 km/h w 3 sekundy, a 200 km/h osiągnie w 8,3 s.

Włosi chwalą się również polepszeniem docisku auta. Dzięki dokonaniu pewnych zmian, udało się polepszyć ten parametr o 50 proc. w stosunku do poprzednika.

Źródło: Ferrari

mp/moto.wp.pl

d1qnkx0

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qnkx0
d1qnkx0
Więcej tematów