Trwa ładowanie...
d2bnc8k

Nowe Audi R18 e-tron quattro testowane na torze Sebring

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowe Audi R18 e-tron quattro testowane na torze Sebring
(zdjęcie producenta)
d2bnc8k

Na amerykańskim torze wyścigowym w Sebring na Florydzie rozpoczęły się jazdy testowe nowego bolidu LMP1 marki Audi - R18 e-tron quattro.

Testy rozpoczęły się zaledwie tydzień po ostatnim starcie mistrzowskiego R18 e-tron quattro. Nowa wersja powstawała od podstaw w warsztatach w Ingolstadt i Neckarsulm. Prototyp jest zorientowany na maksymalną efektywność, zaś prace rozpoczęły się już w 2012 r.

- Projekt wszedł właśnie w decydującą fazę. Po zbudowaniu pierwszego prototypu naszym głównym celem są teraz jazdy testowe na najróżniejszych torach. Chodzi przede wszystkim o to, by osiągnąć dobre przebiegi, dopasować do siebie złożone systemy układu hybrydowego i opracować całościową strategię efektywności, która nigdy dotąd nie była aż tak skomplikowana - powiedział szef Audi Motorsport, dr Wolfgang Ullrich.

d2bnc8k

W tym roku Audi po raz drugi z rzędu zwyciężyło w klasyfikacji marek i kierowców Mistrzostw Świata na Długich Dystansach FIA i po raz dwunasty wygrało 24-godzinny wyścig w Le Mans. Jeszcze w grudniu producent zaprezentuje nową generację tego wyścigowego samochodu i poda do wiadomości kolejne detale.

Źródło: Audi

ll/moto.wp.pl

Szukasz niedrogiego prostownika? Kliknij i zobacz najpopularniejsze oferty na Allegro!

d2bnc8k

Podziel się opinią

Share

d2bnc8k

d2bnc8k