Nowa Toyota Corolla w Europie powalczy z SUV-ami. Toyota zastrzegła nazwę

Kilka dni temu ogłoszono, że następczynią obecnej generacji Aurisa będzie Corolla. Teraz okazuje się, że tym modelem Toyota spróbuje powalczyć z SUV-ami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Toyota powróciła do legendarnej nazwy i poprawiła prezencję samochodu
Toyota powróciła do legendarnej nazwy i poprawiła prezencję samochodu (Materiały prasowe)
WP

Toyota zastrzegła na terenie Europy nazwę Corolla Cross - informuje serwis motor1.com. To może oznaczać, że Japończycy planują rozszerzenie wachlarza opcji tego modelu o odmianę ze zwiększonym prześwitem i - być może - napędem na cztery koła. Byłaby to alternatywna propozycja dla tych, którzy wolą wyżej zawieszone auta, dające więcej pewności przy pokonywaniu krawężników, ale jednocześnie nie są zdecydowane na SUV-a.

Jeśli Corolla Cross rzeczywiście pojawi się na europejskim rynku, jej największym rywalem będzie oczywiście Volkswagen Golf Alltrack. W klienta o podobnych preferencjach celuje też nowy Ford Focus w odmianie Active, który w grudniu pojawi się w polskich salonach sprzedaży. Względem innych wersji Focusa jest on zawieszony o 30 mm i wzbogacony o plastikowe nakładki na błotnikach, które mają chronić lakier przed porysowaniem. Postawiono również na opony o nieco wyższym profilu.

Toyota Corolla Cross na razie jest tylko nazwą. Japoński producent nie ujawnia żadnych szczegółów na temat samochodu, więc na razie nie wiadomo, czy w ogóle on powstanie. Jeśli jednak projekt zostanie zaakceptowany, jeszcze o nim usłyszymy.

WP
Polub WP Moto
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP