Trwa ładowanie...
d1j6h9a
elvis presley
+1

Niesamowita przemiana BMW Elvisa Presleya

BMW 507 to prawdziwa rzadkość. Łącznie wyprodukowano tylko 254 egzemplarze tego modelu. Właścicielem jednego z nich był Elvis Presley. Samochód ten był uznany za zaginiony, a kiedy się odnalazł, został wyremontowany. Cały proces pokazano na filmie i niesamowitych zdjęciach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niesamowita przemiana BMW Elvisa Presleya
(Materiały prasowe)
d1j6h9a

BMW Group Classic to specjalny oddział niemieckiego producenta, który zajmuje się remontowaniem zabytkowych modeli. W tym przypadku zadanie, jakie dostali mechanicy było wyjątkowo trudne, ponieważ BMW 507 jest bardzo rzadkie i trudno o oryginalne części, a dodatkowo auto było w bardzo kiepskim stanie. Jednak samochód z taką historią musiał dostać jeszcze jedną szansę.

Auto należało do Elvisa Presleya, ale nie był on pierwszym właścicielem tego BMW. Odkupił go od pewnego dealera marki, który udostępniał ten pojazd do jazd testowych swoim klientom, a także brał udział w wyścigach. 23-letni Presley zdecydował się na zakup tuż po odbyciu nim jazdy próbnej. Zaraz po tym, jak stał się właścicielem BMW 507 postanowił zmienić mu kolor nadwozia. Kolejni użytkownicy poddali kabriolet poważniejszym modyfikacjom. Wymieniono mu tylną oś i silnik na nieoryginalne.

Remont samochodu trwał kilka miesięcy i został dokładnie udokumentowany. Teraz samochód jest w 100 procentach zgodny z fabryczną specyfikacją. Eksperci z BMW Group Classic dysponowali pewnymi częściami zamiennymi, jednak wiele elementów trzeba było wytworzyć od nowa. Co ciekawe, udało się skompletować wszystkie części potrzebne do odbudowy silnika.

d1j6h9a

Samochód był już pokazywany publiczności na prestiżowych imprezach w Europie i USA.

d1j6h9a

Podziel się opinią

Share

d1j6h9a

d1j6h9a