WAŻNE
TERAZ

Hiszpanie uśpili czujność Belgów. Znamy drugiego półfinalistę MŚ

Nie do wiary! Hołowczyc w mini

Obraz
Źródło zdjęć: © PAP/ANP

Krzysztof Hołowczyc (49 l.) ma jeden cel - wygrać Rajd Dakar. W przyszłym roku kierowca Orlen Teamu ma zamiar rywalizować o zwycięstwo w najtrudniejszym z rajdów samochodem mini!

Mini All4 Racing to auto, którym pojadą w Dakarze najlepsi zawodnicy zespołu X-raid z dziewięciokrotnym triumfatorem tej imprezy Stephanem Peterhanselem (46 l.) na czele. Obok Francuza kierowcą mini ma być "Hołek", który już testował nowy samochód w Maroko. – Mini jest sporo szybszy od BMW X3 CC, którym jechałem w poprzednim Dakarze – zdradza Hołowczyc. – Ten nowy model jest bardzo poprawiony. Myślę, że pojadę nim w Dakarze. Wierzę, że mój czas nadchodzi.

"Hołek" dwa razy finiszował piąty w Dakarze, który od kilku lat rozgrywany jest w Ameryce Południowej. Zespół X-raid chce wystawić w tym rajdzie aż cztery mini. Jeden z nich ma pierwszy dojechać do mety.

- Chciałbym, żeby to było moje auto. Być może wystartuję nim w rajdzie Baja Poland we wrześniu, a w lipcu pojadę w rajdzie Silk Way w Rosji samochodem BMW X3 CC - dodaje "Hołek".

Wybrane dla Ciebie
ZACZEKAJ! ZOBACZ, CO TERAZ JEST NA TOPIE