ycipk-15slxn

Nie będzie tanich, używanych aut

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie będzie tanich, używanych aut
(PAP/Jerzy Paszkowski)
ycipk-15slxn

Lwia część samochodów użytkowanych w Polsce trafiła na krajowe drogi z zagranicy. Najczęściej wybieranym przez Polaków krajem importu samochodów są Niemcy. U naszych zachodnich sąsiadów ceny używanych aut wzrosły jednak do najwyższego poziomu w historii.

Przeciętna cena używanych samochodów osiągnęła w ubiegłym roku w Niemczech nienotowany dotąd poziom 9740 euro, czyli o blisko tysiąc euro więcej niż rok wcześniej - poinformowała w środę niemiecka centrala badań rynku motoryzacyjnego DAT.

Średnia cena sprzedawanych w Niemczech nowych samochodów zwiększyła się w tym samym czasie z 26 030 euro do 27 390 euro.

ycipk-15slxn

Wzrost cen pojazdów używanych wiąże się z preferowaniem przez nabywców egzemplarzy mniej zużytych. O ile w roku 2010 wiek przeciętnego nabywanego samochodu wynosił 6,1 lat, a jego przebieg 78,8 tys. kilometrów, w roku ubiegłym było to odpowiednio 5,4 lat i 74,3 tys. kilometrów. Łącznie w 2011 roku w Niemczech zmieniło właściciela 6,8 mln używanych samochodów, o 400 tys. więcej niż rok wcześniej.

tb/

Największy wybór samochodów w najlepszych cenach! Kliknij i sprawdź oferty!

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-15slxn

ycipk-15slxn
ycipk-15slxn