Trwa ładowanie...

Najpopularniejsze samochody są białe

Najpopularniejsze samochody są białeŹródło: zdjęcie producenta
d2gi364
d2gi364

Biały i perłowy po raz drugi z rzędu zdominowały ranking popularności kolorów samochodów na świecie. Raport przygotowano w oparciu o dane z 11 kluczowych rynków motoryzacyjnych świata.

Na drugiej pozycji uplasował się czarny oraz jemu pochodne. Tego typu lakiery są coraz popularniejsze szczególnie w regionie Azji i Pacyfiku. Trzecia pozycja natomiast przypadła kolorowi srebrnemu, który względem ubiegłorocznego rankingu spadł o jedno "oczko".

Biały i perłowy w tym roku znalazł się na szczycie w Europie, Ameryce Północnej, Japonii, Korei Południowej, Rosji, RPA i Meksyku - według raportu na zakup tak polakierowanego samochodu zdecydowały się globalnie aż 23 proc. klientów. Zdaniem ekspertów biały stanowi o jakości i wartości pojazdów niezależnie od segmentu do którego należą.

W Chinach najczęściej jednak kupuje się samochody czarne. Na całym świecie kolor ten wybiera 21 proc. nabywców. Srebrny jest najpopularniejszy na rynkach południowoamerykańskich i Indiach. Jego popularność spadła do 18 proc. względem 22 proc. w 2011 r.

Na dalszych miejscach znalazły się: szary (14 proc.), czerwony (8 proc.), niebieski i brązowy/beżowy (po 6 proc.), zielony i żółty/złoty (po 1 proc.). Na wybór pozostałych barw zdecydowały się 2 proc. klientów. Co ciekawe - na żywsze barwy często decydują się Rosjanie - czerwony ma 13 proc. udział w rynku zaś niebieski - 12 proc. U naszego wschodniego sąsiada zanotowano największe na świecie zainteresowanie zielonym (8 proc.).

Źródło: DuPont

ll/moto.wp.pl

d2gi364
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gi364
Więcej tematów