Trwa ładowanie...

Na stacjach dalsze spadki

Mocna złotówka i spadające notowania ropy na światowych giełdach przekładają się na dalsze obniżki na stacjach w Polsce - informuje e-petrol.pl. W mijającym tygodniu detaliczne ceny paliw pogłębiły tegoroczne minima i nic nie wskazuje na to, żeby ten dobry dla kierowców trend w najbliższym czasie miał się odwrócić.

Na stacjach dalsze spadkiŹródło: PAP, fot: Andrzej Grygiel
d1o5u9z
d1o5u9z

Dzięki trwającym od połowy kwietnia obniżkom u progu wakacji koszty tankowania benzyny i oleju napędowego są zbliżone do tych sprzed roku. Benzyna jest o kilka groszy tańsza, a diesel kilka groszy droższy niż na początku czerwca 2016 roku. Wyraźnie więcej płacą jedynie posiadacze samochodów z instalacją na LPG – litr autogazu jest droższy o około 25 procent.

Przełom maja i czerwca na detalicznym rynku paliw przyniósł obniżki cen. W przypadku benzyny bezołowiowej 95, która potaniała o 2 grosze i kosztuje aktualnie średnio 4,47 zł/l, był to piąty kolejny tydzień z niższymi cenami. Olej napędowy tanieje nieprzerwanie od sześciu tygodni. W mijającym jego cena spadła o 5 groszy i wynosi obecnie 4,27 zł/l. Autogaz, za sprawą spadku o 4 grosze, pierwszy raz od listopada kosztuje mniej niż 2 złote za litr. Koszt tankowania litra LPG w tym tygodniu to na stacji średnio wydatek rzędu 1,98 zł.

Spadające ceny ropy wskazują na to, że obniżki na stacjach będą kontynuowane. Ich skala w nadchodzącym tygodniu może być jednak niewielka. Notowane w ostatnim czasie spadki były w dużej mierze efektem cięcia marży przez operatorów detalicznego rynku paliw i w obecnej sytuacji mogą oni próbować poprawić zyskowność swojego biznesu.

Prognozowane przedziały cenowe dla poszczególnych gatunków paliw wyglądają następująco: 4,42-4,53 zł/l dla benzyny 95-oktanowej, dla diesla 4,22-4,33 zł/l oraz 1,94-2,00 zł/l dla autogazu.

Źródło: E-petrol.pl

d1o5u9z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1o5u9z
Więcej tematów