Trwa ładowanie...

Mówiący samochód: Ford B-Max z systemem SYNC

Mówiący samochód: Ford B-Max z systemem SYNCŹródło: zdjęcie producenta
d1n48ni
d1n48ni

Ford B-Max będzie pierwszym pojazdem oferowanym w Europie z funkcją SYNC, czyli aktywowanym głosem samochodowym systemem komunikacji opracowanym przez inżynierów Forda.

SYNC jest już na pokładzie czterech milionów samochodów w Stanach Zjednoczonych, natomiast wprowadzenie systemu na rynek europejski w jednym z najbardziej przystępnych cenowo modeli Forda przybliży firmę do osiągnięcia zakładanego celu w postaci 13 milionów użytkowników systemu na całym świecie do roku 2015. Do tego czasu po europejskich drogach powinno się już poruszać ponad 3,5 miliona samochodów z SYNC.

Kluczowym ogniwem systemu komunikacji SYNC jest funkcja Emergency Assistance, która zaraz po wypadku umożliwia powiadomienie o zaistniałej sytuacji lokalnych operatorów służb ratowniczych w języku odpowiednim dla danego regionu. Proces ustanawiania połączenia z numerem ratunkowym inicjuje aktywacja poduszki powietrznej lub odcięcie pompy paliwowej. Wstępna wiadomość głosowa przekazywana jest operatorowi za pośrednictwem systemu Bluetooth telefonu komórkowego kierowcy.

SYNC odczytuje również na głos SMS-y wpływające z kompatybilnych telefonów komórkowych. System współpracuje z odtwarzaczami cyfrowymi, w tym urządzeniami takimi jak iPod-y czy pamięci USB typu flash, aktualizuje automatycznie dane telefoniczne, a pliki audio przegląda według gatunku muzyki, wykonawcy, albumu, utworu i listy nagrań, reagując na proste polecenia głosowe. Port USB pozwala również na wprowadzenie ulepszeń do oprogramowania umożliwiających udoskonalanie całego systemu.

System będzie początkowo obsługiwał język angielski, francuski, hiszpański, portugalski, niemiecki, włoski, turecki, holenderski i rosyjski. Użytkownicy będą też mogli wydawać proste polecenia głosowe, jak na przykład "zadzwoń do" (nazwa kontaktu) lub "odtwórz" (nazwa utworu lub artysty).

(źródło: Mototarget.pl)

d1n48ni
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n48ni
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj