Trwa ładowanie...
d4769hm
[Motoreporter #8]: Agresja kobiet na drodze

[Motoreporter #8]: Agresja kobiet na drodze

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4769hm

W tym odcinku zastanawiamy się nad agresją kobiet na drodze. Badania wskazują, że pod tym względem panie potrafią być jeszcze gorsze od mężczyzn. Chętnie uciekają się do utarczek słownych. Potrafią wyzywać innych uczestników ruchu, czasem nawet zabrnąć jeszcze o krok dalej.

Kobieta, która za kierownicą klnie jak szewc, a w skrajnych sytuacjach posuwa się nawet do rękoczynów lub jako broni używa swojego samochodu? Jak wykazały badania, przeprowadzone w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie - największy poziom agresji drogowej występuje u osób posiadających cechy kobiece. Okazało się, że podczas jazdy samochodem, panie częściej niż mężczyźni używają nerwowych wyrażeń, przeklinają i krzyczą na innych kierujących.

d4769hm

W kategorii „agresja językowa” kobiety czasem przewyższają mężczyzn. Nierzadko zdarza się też, że są mniej sprawnymi kierowcami podczas manewrowania i przewidywania sytuacji drogowych. Nie jest to jednak reguła, wśród pań zdarzają się przecież wybitni kierowcy, znacznie lepsi od mężczyzn. Gorszych umiejętności przedstawicielek płci pięknej nie potwierdzają też statystyki wypadków. Kobietom zdarza się jednak celowe zajeżdżanie drogi czy przekraczanie prędkości.

d4769hm

Podziel się opinią

Share

d4769hm

d4769hm