WP

Mocarny Mustang w rękach Marcina Prokopa. Pokazał, jak się pali gumę

Marcin Prokop naprawdę lubi samochody. Jest gospodarzem programów motoryzacyjnych i dał się poznać jako człowiek, który czerpie przyjemność z obcowania z autami. Na Instagramie pokazał, że potrafi też widowiskowo palić gumę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marcin Prokop znany jest z miłości do samochodów
Marcin Prokop znany jest z miłości do samochodów (WP.PL, Fot: WP.PL)
WP

Kilka tygodni temu pisaliśmy o tym, że Marcin Prokop wspólnie z zaprzyjaźnionym warsztatem planuje zbudować potwora na bazie starego mercedesa kombi. Teraz na jego Instagramie pojawił się krótki film, na którym w zwolnionym tempie nagrano palenie gumy fordem mustangiem.

Model ten jest popularny w kręgu znanych ludzi, ponieważ podobnym autem porusza się aktor Janusz Chabior. Na nagraniu opublikowanym u Marcina Prokopa mamy do czynienia z Mustangiem GT, który pod długą maską ma silnik V8 o mocy przekraczającej 400 KM. Co ciekawe, auta te mogą być wyposażone w system Line-Lock, który odpowiada za rozłączenie układu hamulcowego tylnych kół i umożliwienie widowiskowego palenia gumy. Producent uzasadnia to tym, że system ma pomóc rozgrzać opony przez startem w równoległych wyścigach lub próbach przyspieszeń na torze, ale wszyscy wiemy, że głównie przyjadę się do widowiskowej degradacji bieżnika.

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP