Trwa ładowanie...

Ministerstwo wprowadzi przepisy dla młodych kierowców. Nie da się ich przestrzegać

4 czerwca w życie mają wejść nowe przepisy o młodych kierowcach. Z racji poślizgu systemu CEPIK 2.0, nowe regulacje pozostaną jednak martwe. Do kiedy? Cóż, to zależy.

Ministerstwo wprowadzi przepisy dla młodych kierowców. Nie da się ich przestrzegaćŹródło: WP.PL, fot: Tomasz Budzik
d3ebjqc
d3ebjqc

Przymus naklejenia zielonego listka na szybę pojazdu prowadzonego przez młodego kierującego jest przepisem absurdalnym. Ale nie to jest największym problemem nowych przepisów. Będą one obowiązywać - tylko, że na papierze.

Wymagane dodatkowe szkolenia, które trzeba będzie odbyć pomiędzy 4. a 8. miesiącem od uzyskania prawa jazdy, są dodatkowo płatne i mogą być przeprowadzane zazwyczaj w jednym ośrodku na całe województwo. Szkoda tylko, że bez systemu CEPIK 2.0 przejście takiego szkolenia przesunie się w czasie.

Do czasów uruchomienia CEPiKu 2.0 nie będzie dało się zastosować paragrafów dotyczących szkoleń oraz okresu próbnego”. Kiedy więc trzeba będzie zaliczyć szkolenie? Gdy Ministerstwo Cyfryzacji porozumie się z resortem Infrastruktury, trzy miesiące przed wejściem w życie zasad zostanie wystosowany odpowiedni komunikat.* Dokładnych ram czasowych – czyli najważniejszego elementu – brakuje.*

Ministerstwo Infrastruktury nie zamierza się poddać i wprowadzi w życie przepisy dla młodych kierowców, mimo, że nie ma środków, by je egzekwować. Pięciokrotnie już przesuwano datę ich obowiązywania. Z racji awarii i problemów z uruchomieniem systemu CEPiK 2.0 nie można było wdrożyć ich w całości. Co ciekawe, eksperci twierdzili, że nie potrzeba nowego systemu, by początkujący kierowcy byli objęci innymi zasadami.

d3ebjqc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ebjqc
Więcej tematów