Qaqwqwrqw

Michelin zwiększa przychody

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michelin zwiększa przychody
(zdjęcie producenta)
Qaqwqwrqw

W pierwszych 9 miesiącach 2012 r. Grupa Michelin osiągnęła sprzedaż netto na poziomie 16,1 mld euro, co oznacza wzrost o 6 proc. względem analogicznego okresu 2011 r.

3 ostatnie kwartały charakteryzowały się słabszym popytem na rozwiniętych rynkach, szczególnie europejskich. Na Starym Kontynencie sprzedaż spadła o 6,7 proc. Mimo to producent ogumienia podtrzymuje swoje oczekiwania względem wyników za cały 2012 rok.

Dobre wyniki zanotowano w sprzedaży opon Michelin jako pierwszego wyposażenia. Spadki zanotowano jedynie w Europie (-5 proc.) oraz Ameryce Południowej (-1 proc.) zaś wzrosty miały miejsce w Ameryce Północnej (19 proc.) oraz Azji (bez Indii) - 14 proc. Na niezmienionym poziomie ukształtowała się sprzedaż w Afryce, Bliskim Wschodzie i Indiach. Łączny światowy wzrost wyniósł 8 proc.

Qaqwqwrqw

Gorzej prezentują się wyniki sprzedaży na rynku wymiany - w Europie zmalały o 10 proc., w Ameryce Północnej o 3 proc., zaś w Afryce, Bliskim Wschodzie i Indiach - 2 proc. Przy niewielkich wzrostach w Azji oraz Ameryce Południowej (1 proc.) sumaryczny rezultat wynosi -4 proc.

Gorzej sprzedają się również opony do ciężarówek - globalnie spadek wynosi 4 proc. (pierwsze wyposażenie) oraz 7 proc. (rynek wymiany).

/ll

Najlepsze ceny opon w internecie! Kliknij i sprawdź oferty!

Qaqwqwrqw
Polub WP Moto
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw