Trwa ładowanie...

Majówka z BMW

Majówka z BMW
d362lz1
d362lz1

Już po raz kolejny BMW M-Power Club zorganizował największy w sezonie zlot miłośników BMW. Miejsce jak i termin nie pozostawały bez znaczenia. Pierwsze dni maja prawie zawsze gwarantują słoneczną pogodę i wolne od pracy, zaś Toruń leżący niemal w centrum Polski umożliwia sprawny dojazd z każdego zakątka kraju. Organizatorom pomogła także znajomość z Aeroklubem Pomorskim, dzięki której udało się przeprowadzić imprezę na terenie lotniska w Toruniu.

(fot. Piotr Mokwiński)
Źródło: (fot. Piotr Mokwiński)

Uczestników jak i odwiedzających zjawiły się setki. Mimo wzorowej wręcz organizacji, dwie bramy wjazdowe z trudem radziły sobie z przepustowością. Należało swoje odczekać w kolejce przekraczającej kilometr długości. Na jeden dzień miasto Mikołaja Kopernika i pierników, zamieniło się w wartką rzekę niosącą auta z szachownicą na masce. Torunianie, którzy postanowili zostać w majowy weekend w mieście i wybrali się na lotnisko, z pewnością nie pożałowali.

* ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ ZE ZLOTU * Z roku na rok atrakcji coraz więcej, dlatego też trudno było o nudę. Zarówno dla uczestników jak i publiczności, przygotowano szereg konkurencji sprawnościowych. Chcący się zmierzyć z innymi, mogli wystartować w zawodach picia różnorakich płynów na czas, zdolności lingwistycznych w egzotycznych językach, czy w rzucie wałem na odległość. Ci o mocniejszych nerwach, mieli okazję poczuć smak prawdziwego driftu. Za symboliczną opłatą do dyspozycji fanów oddano fotele pilotów w profesjonalnie przygotowanych maszynach. Zaledwie kilka minut jazdy, a limit adrenaliny wyczerpany na cały najbliższy miesiąc.

(fot. Piotr Mokwiński)
Źródło: (fot. Piotr Mokwiński)

Klubowicze z całej Polski także nie mogli narzekać. Dla nich organizatorzy zapewnili rywalizację z innymi w najróżniejszych kategoriach. Najszybsze "beemki" mogły mierzyć się na ćwierć mili, najbardziej zwrotne pojazdy walczyły o zwycięstwo w wymagającym slalomie, zaś amatorzy kłębów dymu i obrotów wokół własnej osi rywalizowali o najwyższy laur w "Paleniu Gumy". Poza tym przez cały okres trwania imprezy, każdy mógł zgłaszać się do konkursu na: Auto Zlotu, Najładniejszy Youngtimer czy Multimedialne Auto.

Ci którzy się pojawili z pewnością zaliczą obecność na Majówce BMW także w przyszłym roku. Świetna organizacja oraz możliwość obcowania z przedstawicielami wielu gatunków tuningu pozostaje bezcenna i dobrze rokuje na przyszłość.

d362lz1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d362lz1
Więcej tematów