Trwa ładowanie...
d2b86w3

LPG tańsze o połowę

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
LPG tańsze o połowę
(PAP/CTK/Rene Fluger)
d2b86w3

LPG już jest najtańszym paliwem na polskich stacjach. Może się okazać, że tankowanie gazu będzie jeszcze bardziej opłacalne. Na IX Spotkaniu Branży Petrochemicznej "Polski Rynek LPG" stwierdzono, że do 2015 roku autogaz może stanieć nawet o 50 proc. - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Samochody zasilane LPG nie należą do najpopularniejszych na świecie i właśnie dzięki temu to paliwo jest tak tanie. W naszym regionie popyt na autogaz jest stabilny, jednak w wielu krajach maleje. Odwrotnie dzieje się z podażą - np. w Rosji co roku wydobywa się 6-7 proc. więcej tego surowca. "DGP" informuje, że zdaniem firmy Sibur w ciągu najbliższych 5 lat wydobycie LPG wzrośnie w Rosji o 50 proc.

Oprócz zwiększonego wydobycia w Rosji dla Polski otworzą się nowe rynki - m.in. Katar, Algieria i Nigeria. Dodatkowo więcej LPG chce też pozyskiwać Białoruś. Wszystko to złoży się na znaczne zwiększenie podaży w Polsce, a co za tym idzie - wymusi obniżenie cen.

d2b86w3

Niższe ceny LPG pozwolą też zrekompensować wzrost akcyzy na to palio, który będzie miał miejsce w 2018 roku. Oznacza to, że popularność samochodów zasilanych LPG nie powinna spaść w kolejnych latach.

sj, moto.wp.pl

Szukasz ekonomicznego auta? Dokonaj dobrego wyboru!

d2b86w3

Podziel się opinią

Share

d2b86w3

d2b86w3