Trwa ładowanie...
d47r22h

Łódź/ W piątek przetarg na budowę drogi S14

Share
d47r22h

W piątek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosi przetarg na budowę drogi S14, czyli zachodniej obwodnicy Łodzi - zapowiedział w środę rzecznik rządu Cezary Tomczyk.

W komunikacie Tomczyk podał, że 29 września minister infrastruktury i rozwoju zwróciła się do ministra finansów z pytaniem o możliwość ogłoszenia przez GDDKiA przetargu na budowę zachodniej obwodnicy Łodzi w ciągu drogi S14, a dzień później minister finansów potwierdził taką możliwość. "GDDKiA 2 października 2015 r. planuje ogłosić przetarg na budowę drogi S14" - napisał rzecznik rządu w komunikacie.

Tomczyk przypomniał, że budowę S14 zapowiadała premier Ewa Kopacz podczas wyjazdowego posiedzenia rządu w Łodzi w lipcu. Koszt tej inwestycji to 1,8 mld zł.

d47r22h

Droga ekspresowa S14 ma połączyć autostradę A2 z drogą ekspresową S8, biegnąc po zachodniej stronie Łodzi, Zgierza i Pabianic. Łączna jej długość to ok. 41 km. W lipcu minister infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak mówiła, że spodziewa się, iż budowa ruszy w przyszłym roku.

Od północy Łódź można już ominąć autostradą A2, a od południa drogą ekspresową S8. Drogą S8 można też dojechać do budowanego odcinka A1, tworzącego wschodnią obwodnicę Łodzi.

d47r22h

Podziel się opinią

Share
d47r22h
d47r22h
Więcej tematów