Lamborghini Urus: produkcja na Słowacji

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lamborghini Urus: produkcja na Słowacji
(zdjęcie producenta)
WP

Jeden z najbardziej niezwykłych SUV-ów, Lamborghini Urus, będzie produkowany na Słowacji. Samochód należący do najbardziej ekskluzywnych pojazdów, będzie miał sporą konkurencję - i to nawet wewnątrz koncernu.

SUV-y cieszą się coraz większą popularnością wśród zmotoryzowanych. Nic więc dziwnego w tym, że modele tego typu przedstawiają producenci, którzy nigdy nie byli kojarzeni z jazdą w terenie. Od lat Porsche ma w swojej ofercie model Cayenne, niebawem dołączą do niego bliźniacze samochody Bentleya oraz Lamborghini. Jeśli chodzi o ten ostatni, będzie on produkowany na Słowacji, informuje Automotive News Europe.

Urus będzie wykorzystywał nową platformę MLB, która będzie stosowana w Bentleyu Falcon oraz Audi Q7, Porsche Cayenne i Volkswagenie Touaregu nowej generacji. Krążą pogłoski, że silnik będzie mieć moc około 600 KM. Model produkcyjny zostanie prawdopodobnie wyposażony w jednostkę V10 lub V8 turbo produkcji Audi, przekazującą moc na obie osie za pośrednictwem dwusprzęgłowej skrzyni automatycznej.

WP

Urus ma wyróżniać się obniżonym środkiem ciężkości i doskonałą trakcją. Trudno sobie to jednak wyobrazić, biorąc pod uwagę jego gabaryty - ok. 5 metrów długości, blisko 2 m szerokości i ok. 1,7 m wysokości.

Głównymi rynkami zbytu Urusa, nawiązującego do modelu LM002 z lat dziewięćdziesiątych, będą USA, Wielka Brytania, Niemcy, Rosja, Bliski Wschód i Chiny. Lamborghini szacuje, że rocznie w ręce klientów będzie trafiało około 3000 egzemplarzy modelu Urus.

tb, moto.wp.pl

Polub WP Moto
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP