Trwa ładowanie...
d1fjakv

Kurs śpiewu dla kierowców

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kurs śpiewu dla kierowców
(PAP/EPA (ARENA))
d1fjakv

Kurs śpiewu dla kierowców ukazał się na płytach CD i DVD we Włoszech. Jego autorka, piosenkarka jazzowa z Turynu, Giovanna Gattuso uznała, że jazdę samochodem można wykorzystać na ćwiczenie głosu, zwłaszcza teraz, przed wspólnym rodzinnym kolędowaniem.

Gattuso zauważyła, że wiele osób, siedząc za kierownicą, śpiewa, najczęściej nucąc piosenki puszczane w radiu czy z płyty. Postanowiła to przyzwyczajenie wykorzystać, proponując kierowcom naukę śpiewu.

Kurs pod tytułem "Zapnij pasy" ma bardzo zabawną, radosną formę i z całą pewnością może zrelaksować kierowcę zestresowanego staniem w korku.

d1fjakv

Samochód, uważa piosenkarka - znana i nagradzana również w Stanach Zjednoczonych - to znakomite miejsce do ćwiczenia skali i możliwości głosowych. Do tego zamknięte zimą okna gwarantują, że tych prób nie usłyszą inni. Przynajmniej na początku nauki, żartuje, trzeba tego oszczędzić innym kierowcom.

Kursantów prowadzi znakomity wokal Giovanny Gattuso, która proponuje godzinną lekcję, złożoną z 20 ćwiczeń głosu. Radzi, by jako akompaniament wykorzystać takie "instrumenty", jak klakson, choć oczywiście nie za często, uderzenia deszczu o karoserię, wycieraczki.

Z Rzymu Sylwia Wysocka

d1fjakv

Podziel się opinią

Share

d1fjakv

d1fjakv