Trwa ładowanie...

Koniec podwyżek cen paliw?

Koniec podwyżek cen paliw?Źródło: Marek Wieliński
d2ylp0m
d2ylp0m

Niebawem zaczniemy odliczać dni do końca wakacji. Dla planujących dopiero swój wyjazd na wypoczynek mamy dobre informacje. Ceny paliw na stacjach nie powinny rosnąć.

W mijającym tygodniu odnotowaliśmy spadek średnich poziomów cen benzyny bezołowiowej 95 i oleju napędowego na stacjach o 1 grosz na litrze, podczas gdy ceny benzyny bezołowiowej 98 i LPG pozostały na niezmienionym poziomie.

Za litr benzyny bezołowiowej 95 płacimy obecnie około 5,60 zł, benzyny bezołowiowej 98 - 5,82 zł, oleju napędowego - 5,57 zł, autogazu - 2,29 zł. Wokół tego poziomu lub nieznacznie poniżej powinniśmy utrzymać się ceny w kolejnym tygodniu.

Na krajowy rynek paliw w tym tygodniu pozytywnie wpływały zarówno spadki cen surowca jak i umocnienie złotego wobec dolara. Dolar jest najtańszy w relacji do złotego od początku maja. W piątek za dolara na rynku międzybankowym płaci się około 3,13 PLN. To o blisko 7 groszy mniej niż na koniec lipca i o 20 groszy mniej niż w pierwszych dniach tego miesiąca. Pozwoliło to w dużym stopniu na odreagowanie wcześniejszych wzrostów na rynku hurtowym z połowy lipca i wyraźnie stabilizuje sytuację w detalu.

Źródło: Reflex

tb, moto.wp.pl

d2ylp0m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ylp0m
Więcej tematów