Trwa ładowanie...

Koniec niejasności ws. quadów?

Koniec niejasności ws. quadów?
d47m6ju
d47m6ju

Wobec braku szczegółowych przepisów, dotąd quady rejestrowane były w Polsce jako motorowery lub samochody. Teraz skończą się wątpliwości bo nowelizacja ustawy wymusi określanie ich mianem "czterokołowce" i korzystanie z nich w kasku na głowie.

Znowelizowane przepisy mają obowiązywać od 11 lutego 2012 r. czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej". Ustawa wprowadza podział na czterokołowiec (pojazd samochodowy przeznaczony do przewozu osób lub ładunków, z wyłączeniem samochodu osobowego, ciężarowego i motocykla, którego masa własna nie przekracza 550 kg w przypadku przewozu rzeczy i 400 kg w przypadku przewozu osób) i czterokołowiec lekki (prędkość maksymalna nie może przekraczać 45 km/h a masa własna 350 kg) wynika z publikacji w "DGP".

Quadami nie będzie można poruszać się po drogach ekspresowych i autostradach. Wymóg jazdy czterokołowcami w kaskach obejmie kierowców (z prawem jazdy minimum B1 lub AM dla "lekkich") i ich pasażerów chyba, że pojazdy będą miały nadwozie zamknięte oraz pasy bezpieczeństwa.

[

]( http://wnp.pl )

mz

d47m6ju
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47m6ju
Więcej tematów